Hlavní navigace

MITON CZ opět třetí nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR

[Tisková zpráva] Společnost MITON CZ se umístila jako jedna ze třinácti českých firem v žebříčku padesáti nejrychleji se rozvíjejících technologických firem Technology Fast 50, který sestavuje poradenská firma Deloitte pro firmy střední Evropy. Letos MITON CZ zopakoval loňský úspěch a v konkurenci ostatních českých firem obsadil opět třetí místo. Celkově mu letos patří dvacátá příčka s nárůstem výnosů 1 035% v letech 2003 – 2007. Srovnání se zúčastnilo přes 3 000 firem střední Evropy.

Sdílet

„Technology Fast 50 je jedna z mnoha soutěží porovnávající výsledky firem, ale jako jediná se věnuje i specifické oblasti technologických firem a srovnává je v evropském měřítku. Vítáme možnost srovnání s firmami z oboru IT a jsme pyšní na to, že se v tomto srovnání umísťujeme na předních příčkách,“ říká Milan Zemánek, obchodní ředitel a spolumajitel firmy MITON CZ, a dodává: „Společnost Deloitte má v našem oboru a mezi našimi partnery zvučné jméno a tak nám dobré umístění v soutěži pomáhá podpořit důvěru v naše služby.“

Žebříček Technology Fast 50 zahrnuje nejrychleji se rozvíjející technologické firmy, které jsou porovnávany podle růstu výnosů za posledních pět let. V letošním devátém ročníku soutěžily společnosti celkem z devíti zemí – České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Rumunska, Bulharska, Chorvatska, Srbska a Estonska. Firmy, které mají zájem o zařazení do žebříčku, musejí splnit několik podmínek. Mimo jiné musejí mít ústředí v některé zemi střední Evropy, musejí se zabývat vývojem nebo výrobou vlastních technologií a musejí splnit podmínku, že v posledních pěti letech dosáhnou každý rok výnosů nejméně 50 000 EUR.

O společnosti MITON: MITON CZ založili v roce 2000 spolužáci ze střední školy – Tomáš Matějček, Ondřej Raška, Milan Zemánek a Michal Jirák. Dnes je MITON CZ společností, která nejen vytváří a provozuje vlastní projekty, jako je například Turistik.cz, Hotel.cz, Heureka.cz, Vaření.cz a mnoho dalších, ale poskytuje technologická řešení například pro T-Mobile, NetCentrum, Denso nebo ICZ. V minulém roce MITON odprodal společnosti NetCentrum jeden z mnoha svých úspěšných projektů – Stahuj.cz. Naopak mezi jeho investice patřila například koupě značky SrovnaniCen.cz nebo Hotel.cz. Firma každoročně zdvojnásobuje tržby a zaměstnává přes 70 lidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).