Hlavní navigace

MLB premiérově na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Baseballoví fanoušci se konečně dočkali! Na české televizní obrazovky se vůbec poprvé v historii dostává nejprestižnější baseballová liga planety, zámořská Major League. Po dlouhých letech čekání Vám již tuto středu v jednu hodinu ráno přinese Galaxie sport vůbec první přímý přenos. Hned na začátku se milovníci baseballu mohou těšit na výjimečné utkání vedoucích celků svých divizí - Bostonu Red Sox a New Yorku Mets.

Sdílet

Hradec Králové 27. června 2006 – Major League Baseball patří vedle NFL a NBA k nejpopulárnějším zámořským soutěžím. Podzimní Světová série, do které se kvalifikují vítězové Národní a Americké ligy, je vedle Super Bowlu vůbec nejsledovanější sportovní událostí. Major League rozhodně není nově vzniklou soutěží. Národní liga se hraje v Americe od roku 1876 a konkurenční Americká liga spatřila světlo světa v roce 1900. Historicky nejúspěšnějším týmem jsou newyorští Yankees, kteří slavili titul už dvaadvacetkrát. Na druhé místo se s devíti tituly řadí St.Louis Cardinals a dále pak bostonští Red Sox s osmi primáty V současnosti hraje MLB třicet týmů – 16 v Národní a 14 v Americké lize. V Los Angeles, New Yorku a Chicagu mají hned po dvou týmech. Každá sezóna startuje v dubnu a vrcholí vyřazovacími souboji, tzv. Světovou sérií v říjnu. Všechny kluby čeká v základní části neuvěřitelný maratón 162 utkání, do play-off postupují z každé ligy čtyři nejlepší Během náročné sezóny zbývá minimum času pro odpočinek, každý z týmů hraje prakticky denně.

Nemějte strach, pokud jste baseballu zatím nepřišli na chuť, anebo vám nejsou jasná všechna pravidla. První přenosy na Galaxii sport zaměříme hlavně na vysvětlení hry jako takové. Ve studiu se budou střídat nejlepší čeští baseballisté a trenéři, kteří objasní všechny herní situace a pomohou v orientaci v pravidlech. Galaxie sport odvysílá z letošní sezóny MLB celkem 12 přímých přenosů a každý týden Vám nabídne exkluzivní magazín „This Week in Baseball“ Komentátory této nejpopulárnější zámořské soutěže budou Vojtěch Bidrman a Jan Velart. Spolukomentátorem prvního přenosu bude Arnošt Nesňal, hlavní trenér desetinásobných českých mistrů Draků Brno a národního týmu ČR. Nezapomeňte, že začínáme již tuto středu na Galaxii sport!