Hlavní navigace

Mňága a Žďorp - Premiéra singlu S kufrem a se ženou 10. 2. 2010 na Play.cz

[Tisková zpráva] Valašskomeziříčská kapela Mňága a Žďorp vydává v pátek 12. února 2010 svou v pořadí jedenáctou studiovou desku příznačně nazvanou Takže dobrý. Pilotní singl S kufrem a se ženou představí exkluzivně už 10. února prostřednictvím portálu Play.cz. Tam bude píseň k poslechu od 10. do 12. února. Co se internetových singlových premiér týká, zavítá Mňága do v České republice zatím neprobádaných hudebních vod.

Sdílet

„Jde o hiphopové retro a o zmatení pojmů současného světa tak velké, že nakonec i ten největší chudák, který si absolutně nemůže dělat, co chce, je americký prezident… Toho ovšem skladba nezmiňuje,“ přibližuje povahu písně její autor a zpěvák skupiny Petr Fiala.

Album Takže dobrý obsahuje celkem dvanáct autorských písní a je prvním v historii kapely, které vznikalo v Praze (studio Jámor) a pod dohledem producenta Ondřeje Ježka. Nahrávka přichází dva roky po poslední řadovce Na stanici polární a skupina v její společnosti oslaví třiadvacet let na poli české hudební scény. „Už máme desek tolik, kolik je prstů na rukou plus palec od levý nohy… Takže dobrý,“ dodává s úsměvem Petr Fiala.

Při příležitosti vydání alba odstartuje Mňága a Žďorp ve čtvrtek 25. února v Ostravě turné. Křtít se bude na každém koncertě šňůry. Prahu (Lucerna Music Bar) má kapela na programu 24. března.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).