Hlavní navigace

Mňága a Žďorp - Premiéra singlu S kufrem a se ženou 10. 2. 2010 na Play.cz

[Tisková zpráva] Valašskomeziříčská kapela Mňága a Žďorp vydává v pátek 12. února 2010 svou v pořadí jedenáctou studiovou desku příznačně nazvanou Takže dobrý. Pilotní singl S kufrem a se ženou představí exkluzivně už 10. února prostřednictvím portálu Play.cz. Tam bude píseň k poslechu od 10. do 12. února. Co se internetových singlových premiér týká, zavítá Mňága do v České republice zatím neprobádaných hudebních vod.

Sdílet

„Jde o hiphopové retro a o zmatení pojmů současného světa tak velké, že nakonec i ten největší chudák, který si absolutně nemůže dělat, co chce, je americký prezident… Toho ovšem skladba nezmiňuje,“ přibližuje povahu písně její autor a zpěvák skupiny Petr Fiala.

Album Takže dobrý obsahuje celkem dvanáct autorských písní a je prvním v historii kapely, které vznikalo v Praze (studio Jámor) a pod dohledem producenta Ondřeje Ježka. Nahrávka přichází dva roky po poslední řadovce Na stanici polární a skupina v její společnosti oslaví třiadvacet let na poli české hudební scény. „Už máme desek tolik, kolik je prstů na rukou plus palec od levý nohy… Takže dobrý,“ dodává s úsměvem Petr Fiala.

Při příležitosti vydání alba odstartuje Mňága a Žďorp ve čtvrtek 25. února v Ostravě turné. Křtít se bude na každém koncertě šňůry. Prahu (Lucerna Music Bar) má kapela na programu 24. března.