Hlavní navigace

Mobilkom v roce 2009 rostl a letos bude v zisku

[Tisková zpráva] Společnost MobilKom, provozovatel sítě U:fon, v roce 2009 výrazně zlepšila své hospodaření. Díky rychlému růstu zákaznické báze vzrostly tržby meziročně o 75 %. Na konci roku 2009 využívalo služeb společnosti celkem 135 tisíc zákazníků, z toho cca 65 tisíc zákazníků využívalo rychlý mobilní internet, 35 tisíc mobilní hlasové služby a 35 tisíc bezdrátové pevné linky. Těsně před koncem roku také MobilKom představil první předplacený (kreditní) mobilní internet v ČR a zahájil kroky vedoucí k otevření své CDMA sítě a spuštění konceptu MVNE (o MVNE více viz tisková zpráva z 28.6.2009).

Sdílet

„Po období extenzivního růstu a značných investic do výstavby a rozvoje sítě v předchozích letech byl rok 2009 ve znamení optimalizace a zefektivňování činnosti společnosti. Na základě vyhodnocení příležitostí na českém telekomunikačním trhu jsme se také loni rozhodli primárně zaměřit na mobilní internet, pouze doplňkově nabízet i hlasové služby,“ říká Tomáš Budník, generální ředitel MobilKomu.

Společnost MobilKom v roce 2009 zlepšila svůj hospodářský výsledek o 200 milionů Kč a v porovnání s rokem 2008 tak výrazně zmenšila svoji provozní ztrátu. „Úsporná opatření jsem zahájil ihned po svém nástupu v polovině roku 2009. Letos už budeme na konci roku v zisku,“ říká Tomáš Budník, a doplňuje: „Plánujeme také další nárůst tržeb, zejména ve velkoobchodu, tedy prostřednictvím partnerů, kteří budou naše služby prodávat pod vlastní značkou.“