Hlavní navigace

Mobilní aplikace roku 2007 bude známa 20. února

[Tisková zpráva] Šestý ročník soutěže o nejlepší mobilní aplikaci roku Creative Mobile Award 2007 spěje do finále. Výsledky vyhlásí odborná porota ve středu 20. února.

Sdílet

Praha, 18. ledna – Do 6. ročníku soutěže „Creative Mobile Award 2007“ přihlásily české i zahraniční společnosti 17 aplikací. Jejím cílem je nalézt a ocenit nejlepší mobilní aplikaci na českém trhu a podpořit informovanost o zajímavých projektech a firmách v mobilních komunikacích.

V současné době odborná porota, jejímiž členy jsou zástupci mobilních operátorů, dodavatelů technologií a poskytovatelů obsahu sdružení do programového boardu Communication Wednesday, uzavřela přihlášky a vybírá pět finalistů. Z nich vzejde vítězná aplikace, která bude vyhlášena ve středu 20. února. Komise hodnotí především atraktivitu, vliv na trh, distribuci aplikace a nápad. Seznam přihlášených aplikací mohou zájemci nalézt na adrese www.tuesday.cz/cma.

„Letošní ročník Creative Mobile Award vystihuje vývoj na mobilním trhu,“ upozorňuje programový ředitel sdružení TUESDAY Business Network Nikola Rafaj. "Vedle rozvíjejících se aplikací pro volný čas se na mobilní trh vrhají internetové portály a prosazují praktická řešení pro veřejnou správu nebo zdravotnictví.“

Ocenění „Creative Mobile Award“ vyhlašuje sdružení technologických podnikatelů TUESDAY Business Network, generálním partnerem je Nokia Siemens Networks a partnery Ericsson, Nokia Czech Republic, T-Mobile Czech Republic a Vodafone. V loňském ročníku si titul Creative Mobile Award 2006 odnesla aplikace „Záchrana života a zdraví při dopravní nehodě“ společnosti AutoLocator, která dokáže pomoci v kritické situaci – v případě těžší havárie vyšle automaticky nouzový signál s přesnou polohou vozidla na Pult centrální ochrany.