Hlavní navigace

Mobilní telefony pro seniory

[Tisková zpráva] Švédská telekomunikační společnost Doro® se v krátké době stala světovým lídrem v segmentu pro uživatelsky snadno ovladatelné mobilní telefony. V předvánočním čase proto společnost vstupuje také na český trh a představuje svou oblíbenou generaci mobilních telefonů. Tato generace mobilních telefonů byla speciálně navržena tak, aby reagovala na potřeby seniorů, zrakově a sluchově postižených, nebo osob s omezenou hybností ruky.

Sdílet

Filozofií mobilních telefonů Doro je, aby byly pro každého uživatele jednoduché, snadno ovladatelné a také stylové. Právě to je odlišuje od konkurence. Nejnovější mobilní telefony Doro usnadňují volání, přijímání hovorů, našly si své příznivce zejména u osob se špatným sluchem a omezenou motorikou ruky.  

Doro PhoneEasy® 332gsm – první mobilní telefon společnosti, který umožňuje psaní SMS pouze jedním tlačítkem.

Doro PhoneEasy® 409gsm – stylové „véčko“, které je velice oblíbené, zejména kvůli bezproblémovému zamykání kláves. Po zavření mobilního telefonu se automaticky ukončí právě probíhající hovor a bezpečně uzamknou klávesy.

Doro PhoneEasy® 341gsm – umožňuje snadné telefonování a posílání zpráv díky velkým tlačítkům a snadno rozlišitelným znakům s vysokým kontrastem černé a bílé obrazovky. 

Společnými znaky všech mobilní telefonů Doro jsou snadno čitelný displej, velká oddělená tlačítka a hlasitý čistý zvuk. Všechny tři nové modely jsou vybaveny tlačítkem tísňového volání, které umožňuje uživateli stisknutím jednoho tlačítka snadno kontaktovat členy rodiny, přátele nebo, v případě nouze, pohotovost. Po stisknutí tlačítka odešle mobilní telefon textovou zprávu na všechny předdefinované kontakty. Následuje automatické volání systému střídavě na všech pět kontaktů, dokud alespoň jeden volaný neodpoví. 

Mobilní telefony pro každého 

„Ačkoliv jsou tyto mobilní telefony určeny převážně seniorům, Doro zaznamenalo poptávku po svých výrobcích také u mladších generací. Tím, že je ovládání mobilních telefonů Doro snadné a jednoduché, může telefony používat skutečně každý. Doro tak svými produkty pomáhá při snižování frustrací z používání moderních technologií. Společnost Doro se zavázala investovat do výzkumu, aby průběžně zjišťovala potřeby lidí a zvýšila tak spotřebitelům užitnou hodnotu výrobku a samotnou kvalitu jejich života.“ říká Jérôme Arnaud, prezident a generální ředitel společnosti Doro. 

Uživatelsky příjemné  mobilní telefony Doro – produktová fakta a informace  

Doro PhoneEasy®  332gsm

Doro 332gsm PhoneEasy ® je první telefon Doro, u kterého je psaní SMS umožněno pouze jedním tlačítkem. Tato jedinečná funkce pomůže všem, kdo předtím posílali SMS zprávy s velkými obtížemi.

Telefon je vybaven hlasitým, čistým zvukem a snadno rozlišitelným displejem, který je možné nastavit dle preferencí. Text v menu, jako jsou kontakty z telefonního seznamu a textové zprávy, je možné přiblížit a tím pádem číst displej ještě jednodušeji a to i bez brýlí. Dalšími populární funkcemi jsou tři tlačítka pro přímé volání na přednastavená telefonní čísla, samostatné tlačítko na uzamčení kláves a světlo.

Doro PhoneEasy®  409gsm

Doro PhoneEasy®  409gsm je stylové „véčko“, které je velice oblíbené, zejména kvůli bezproblémovému zamykání kláves. Po zavření mobilního telefonu se automaticky ukončí právě probíhající hovor a bezpečně uzamknou klávesy. Telefon v černé barvě má velkou klávesnici se samostatnými tlačítky, takže je ideální pro osoby se špatnou motorikou. Protože je mobilní telefon kompatibilní s naslouchátky (M3/M4), má čistý a zesílený zvuk je vhodný také pro nedoslýchavé.   

Doro PhoneEasy®  341gsm

Tento nový telefon byl speciálně navržen tak, aby telefonování a posílání  zpráv bylo co nejjednodušší. Telefon je vybaven bílým displejem a černou obrazovkou s textem s cílem poskytnout vyšší kontrast a lepší čitelnost. Je tedy ideální pro uživatele se špatným zrakem. Mobilní telefon se může pochlubit také zesíleným zvukem, vibračním vyzváněním a funkcí snadného posílání a přijímání SMS zpráv. 

Populární řadu mobilních telefonů Doro mohou zájemci v České republice zakoupit prostřednictvím internetových portálů Alza (www.alza.cz) a So Easy (www.soeasy.cz).