Hlavní navigace

Moderní firewally ZyWALL společnosti ZyXEL

[Tisková zpráva] V Praze dne 14. listopadu 2006 – ZyXEL Communications (TSE:2391), globální dodavatel zařízení pro širokopásmový přístup na internet a síťových řešení, vychází vstříc očekávání zákazníků a uvádí zaváděcí balíčky firewallů řady ZyWALL nabízené spolu se softwarem filtrujícím obsah zobrazovaných webových stránek, založeným na řešení firmy Bluecoat.

Sdílet

Firewally ZyWALL se zabudovaným filtrem obsahu webových stránek jsou navrženy tak, aby klienti obdrželi ten nejefektivnější mechanismus kontroly obsahu URL, jaký je v současnosti na trhu k dispozici.

Filtry obsahu založené na klasifikačním serveru společnosti Bluecoat představují inteligentní ochranu internetových prohlížečů. Toto řešení uživatele chrání nejen před ohrožením všeho typu, které je spojeno s používáním internetu, ale představuje také neocenitelnou pomoc při správném řízení využití sítě. Díky externí databázi příslušně klasifikovaných URL adres může správce nastavovat, stránky jakého druhu se smějí otevírat. Využití takovéhoto řešení na pracovištích způsobí, že si pracovníci bez příslušných práv nebudou moci stahovat hudbu, provádět nákupy na internetu nebo prohlížet pornografický obsah. Ve školách a domácnostech umožňuje rodičům a učitelům libovolně sdílet s dětmi přístup k internetu s vědomím, že jimi nastavená omezení fungují 24 hodin denně.

Filtrování obsahu ZyWALL (Bluecoat) umožňuje zaměstnavatelům, rodičům nebo školám:

  • omezovat čas přístupu k internetu;
  • blokovat stránky patřící do jedné z 52 kategorií;
  • chránit pracovní stanice před škodlivými skripty na webových stránkách.

Měl-li se dosud nějak regulovat přístup do internetu, muselo se na každém počítači zvlášť instalovat softwarové řešení a kupovat program pro každou pracovní stanici bylo finančně značně náročné. Zařízení řady ZyWALL byla navržena tak, aby poskytovala silnou kontrolu pro každé pracoviště a zařízení, aniž by byl nějak omezen počet chráněných stanic. Univerzální řešení v sobě spojuje funkčnost VPN, proaktivní ochranu sítě a bezpečnost VoIP komunikace neohrožené internetovými ú­toky.

Vysoká spolehlivost tohoto řešení byla potvrzena certifikátem uděleným organizací Broadband-Testing.

V zaváděcí nabídce společnosti ZyXEL se nacházejí následující modely firewallů: ZyWALL (2, 5, 35, 70) a ZyWALL UTM (5, 35, 70).

Distributory zařízení firmy ZyXEL v České republice jsou společnosti: 100Mega Distribution, eD system Czech, Mikenopa, TechData Distribution.