Hlavní navigace

Moderní on-line slovníky Lingea zdarma na http://slovniky.lingea.cz

[Tisková zpráva] Na adrese http://slovniky.lingea.cz jsou zdarma k dispozici nové verze oboustranných překladových slovníků společnosti Lingea pro angličtinu, němčinu, francouzštinu, španělštinu, ruštinu a také jediný on-line slovník českých synonym.

Sdílet

U hesel jsou kromě překladů zobrazeny odkazy na tzv. příbuzná slova, kam spadají např. i synonyma, tematicky příbuzná slova, nebo i slovní spojení obsahující zadané slovo. Naleznete tak doplňkové informace jako je upřesnění významu, vazby, stylu, příklady užití ap. V záhlaví jsou navíc uvedeny informace o nepravidelných tvarech, členech ap. Díky tomu si tak může každý snadno rozšiřovat svoji cizojazyčnou slovní zásobu.

Internetové verze sice neobsahují celou řadu funkcí a samozřejmě nedosahují rozsahu velkých slovníků Lingea Lexicon, nicméně svými vlastnostmi, aktuálností slovní zásoby a především množstvím informací o hesle se výrazně odlišují od ostatních slovníkových databází dostupných na internetu.

Inovované možnosti hledání:

  • Nemusíte přepínat mezi směry překladu, program sám rozpozná výchozí jazyk.
  • Hledané slovo lze zadat v libovolném tvaru, bez ohledu na čas, způsob, osobu ap. (např.: was = be, ging = gehen).
  • Německá, francouzská a španělská slova je možné zadávat i bez diakritiky (např.: horgerat = Hörgerät, eveche = évêché, espanol = español)
  • Anglická slova můžete najít i pomocí fonetického hledání, tedy zapsat je tak, jak je slyšíte (např.: woč = watch; ček = check, Czech, cheque).

K novinkám patří i možnost poslechnout si vzorovou výslovnost namluvenou rodilým mluvčím. U hesel najdete i fonetický přepis jejich výslovnosti.

O společnosti Lingea
Společnost Lingea je předním českým vydavatelem slovníků a dodavatelem pokročilých jazykových technologií. Elektronické i knižní slovníky Lingea jsou nejprodávanějšími slovníky na českém trhu a získaly několikrát ocenění Slovník roku. Mezi uživatele patří většina českých základních a středních škol, instituce státní správy i největší české podniky. Jazykové technologie Lingea se používají například v produktech Microsoft Office, ve vyhledávači seznam.cz, produktech Adobe, Corel, Autodesk, nebo např. při sazbě novin mediální skupiny MAFRA, a. s. Slovníkovou technologii Lingea Lexicon si pro zpracování elektronických verzí svých slovníků vybrala přední světová nakladatelství, jako např. Oxford University Press, Longman, HarperCollins, Chambers a další.