Hlavní navigace

Moje Mapy - soutěžte s Googlem

[Tisková zpráva] Google vyhlašuje soutěž o nejlepší (nejoriginálnější, nepraktičtější a zároveň nejhezčí) mapu vytvořenou na platformě Mapy Google pomocí funkce „Moje Mapy”. Hlavní výhrou je zájezd do USA, konkrétně do Kalifornie a Mountain View, kde se nachází hlavní sídlo společnosti Google - Googleplex. Dalších 100 účastníků získá tričko Mapy Google Česká republika.

Sdílet

Soutěže se může účastnit každý uživatel internetu, který má chuť vytvořit svou vlastní verzi Map Google, a zajímavě tak zpracovat své oblíbené místo. V Mapách Google můžete vytvořit vlastních mapu a tu pak rozeslat svým známým a kamarádům. Spolu s odkazem na místo můžete sdílet jakýkoli typ informací – ať už půjde o mapu oblíbených restaurací nebo o fotografie a videa z dovolené. Přidat další oblíbené místo ke své mapě můžete jednoduše: až se vám objeví informační bublina, kliknete na odkaz „Uložit do složky Moje mapy“. Pro tvorbu těchto vlastních map je možné použít i sofistikovanější metody, jako například vytvořit mapplet pomocí Javascriptu a Map Google API.

Porota bude hodnotit především kreativitu, originalitu (výběr lokace, ikon, fotografií), funkčnost a samozřejmě také uměleckou část vlastní mapy, tedy kvalitu jednotlivých fotografií, využití vlastních ikonek a další. Další informace, návod, jak vlastní mapu vytvořit, a také podmínky soutěže najdete na mapy.google.cz/sou­tez.

Uzávěrka pro odeslání soutěžních map je 22. srpna 2008. V pětičlenné porotě zasedne zástupce společnosti Google, pražského magistrátu, partnera Map Google společnosti MAPMAP.cz a zástupci médií z vydavatelství IDG a zpravodajského portálu Denik.cz. Vyhlášení vítězů proběhne 4. září.