Hlavní navigace

Monster Technologies zdvojnásobuje

[Tisková zpráva]

Sdílet

Monster Technologies zdvojnásobuje

Společnost Monster Technologies dnes otevřela novinářům a dalším hostům další prostory v evropské vývojovém centru v centru Prahy na Václavském náměstí v rekonstruované budově Darex. Skončily adaptace dalších prostor, do kterých se nastěhuje další stovka vývojářů, celkový počet vývojářů tak dosáhne čísla 200.

Na slavnostní otevření nových prostor se byli pozváni manažeři společností ze skupiny Monster Worldwide a významní hosté:

Richard Bonazzoli (Viceprezident Monster Technologies)

Zoltán Loderer (Viceprezident Monster Technologies Prague)

Ladislav Hadáček (Výkonný ředitel Monster Worldwide Central & Eastern Europe)

Martin Kaftan (Ředitel Vývojářské divize Microsoft s.r.o.)

Vít Šubert (Marketingový ředitel Dell Computer s.r.o.)

Radko Sáblík (Ředitel Smíchovské střední průmyslová školy)

Vývojové centrum vyvíjí software a poskytuje služby pro evropské aktivity skupiny Monster. Do České republiky se tak přesouvají investice, pracovní místa a know-how. Vývojové centrum využívá nejmodernější technologie společností Microsoft a Dell, spolupracuje také s českými středními a vysokými školami. Do skupiny Monster Worldwide v České republice rovněž patří internetové služby trhu práce Jobpilot.cz a Monster.cz.

Investice, technologie, know-how

Vývojáři mají v centru Monster k dispozici nejmodernější technologie pro vývoj a správu pokročilých internetových aplikací. Společnost Monster Technologies naopak těží z možnosti získávat kvalitní české softwarové vývojáře. Své investice v České republice považuje Monster Technologies za dlouhodobé, navázala proto spolupráci s českými středními a vysokými
školami.

Dne 1.11. se v prostorách Monster Technologies Prague uskutečnila přednáška na téma Monster Technologies – Evropské vývojové centrum Monster Worldwide pro vybranou skupinu studentů ze Střední Smíchovské Průmyslové Školy v Praze 5 (SSPŠ).

Tato přednáška je první z cyklu přednášek naplánovaných v rámci dlouhodobé spolupráce mezi Monster Technologies Prague a SSPŠ, jejíž cílem je propojení teoretické výuky a praxe pro studenty střední školy

Témata dalších přednášek budou týkat oblasti Vývojových technologií, Projektového řízení a Řízení kvality v oblasti vývoje SW.

Součástí dohody o spolupráci je i absolvování praxe vybraných studentů školy v prostředí Monster Technologies Prague.

Jednička na světovém trhu

Servery Monster Worldwide patří k nejnavštěvo­vanějším ve své kategorii, jak se můžeme přesvědčit i z výzkumu Media Metrix.

Během 35 let se společnost Monster Worldwide Inc. vyvinula z drobné inzertní firmy do podoby giganta na Internetu i mimo něj. Monster využil svou pozici průkopníka a obsluhuje miliony uchazečů o zaměstnání prostřednictvím své sítě serverů. Firma se nebrání ani vývoji a akvizicím nových služeb. Stránky Monstermoving.com tak pomáhají lidem, kteří se rozhodnou za prací stěhovat, nejnovější služba Monster Hourly & Skilled nabízí zaměstnání online v manuálních oborech.

Díky svému významu byly akcie společnosti Monster Worldwide zařazeny do významných burzovních indexů a investičních fondů včetně S&P 500. Monster je vysoce hodnocen i odborým tiskem a jeho ochranná známka se nachází na čelných pozicích v seznamu superznaček časopisu Brandweek již po tři roky.

Do skupiny Monster v současné době patří také rodina internetových serverů jobpilot.