Hlavní navigace

Monte Carlo Rolex Masters na Nova Sport

[Tisková zpráva] Prestižní tenisová série ATP World Tour 1000 pokračuje třemi antukovými turnaji na evropském kontinentu, které jsou každoročně přípravou na grandslamové Roland Garros. Také letos celá antuková sezóna odstartuje v Monte Carlu na tradičním turnaji Rolex Masters, který je pro tenisty jediným nepovinným podnikem ze série Masters. A vy máte možnost vidět celý týden vše podstatné v přímých přenosech na Nova Sport.

Sdílet

Praha 11. dubna 2011 – Největším favoritem je tradičně Rafael Nadal, vítěz šesti posledních ročníků tohoto turnaje a antukový fenomén. První hráč světa se skvěle prezentoval už na zahajovacích dvou podnicích Masters, když si na betonech v Indian Wells i Miami zahrál finále. Přestože v obou případech prohrál s Novakem Djokovičem, jeho chvíle by měly přijít právě teď. Letos stále neporažený Srb se totiž z turnaje odhlásil kvůli nespecifikovanému zranění kolena, a Nadalovi tak ubyl největší soupeř.

Ti další však chtějí Španěla zastavit za každou cenu. Pozici turnajové dvojky převzal od zraněného Djokoviče Roger Federer, který v posledním antukovém duelu s Nadalem, loni ve finále v Madridu, sice prohrál, ale herně nepropadl. Třetímu hráči turnaje Andymu Murraymu se velké šance v aktuální formě a na nejpomalejším povrchu nedávají, hned za ním ale číhají nebezpeční Ferrer (loňský finalista z Říma), česká jednička Berdych (pro turnaj dostal divokou kartu, původně se nepřihlásil) i Verdasco (obhájce finálové účasti).

Dvojnásobný finalista Roland Garros a vítěz tří letošních turnajů, Robin Söderling ze Švédska, si naopak bere víc času na přípravu a do turnajového programu se zapojí až za týden v Barceloně. Z elitní světové dvacítky si v Monte Carlu nezahrají ani Američané Fish, Roddick a Querrey, Švýcar Wawrinka a dlouhodobě zraněný Nalbandian.

Program každého hracího dne začíná v 10:30 hodin, kdy se také s maratonem přímých přenosů přihlásíme na Nova Sport.