Hlavní navigace

Moře financí - nový portál pro online správu osobních financí

[Tisková zpráva] 15. února 2011 byl spuštěn nový internetový portál pro online správu osobních financí – www.Moře-financí.cz. Uživatelé mohou nahrát svůj elektronický výpis z účtu do systému, který automaticky rozpozná část jejich transakcí. Navíc již brzy budou moct prověřeným poradcům zadávat nezávazné poptávky na finanční produkty.

Doba čtení: 2 minuty

Proč  projekt vznikl

Cílem moře financí  je nabídnout uživatelům jednoduchý a rychlý nástroj pro správu osobních financí. Systém umožňuje nahrání elektronického výpisu vybraných bank (jejich počet bude rozšířen) a sám nabídne uživateli rozdělení části položek do různých výdajových a příjmových kategorií, na základě vyhledávaných klíčových slov a výrazů. Uživatel může dokonce sám zadávat své vlastní výrazy, které chce naučit systém příště rozpoznat.  

Funkce

Portál  uživateli nabízí možnost sledovat všechny své účty na jednom místě (dohromady i zvlášť) a mít tak přehled o všech svých pohybech a platbách. Kromě záznamů v tabulkách a možností úpravy všech transakcí vidí uživatel své příjmy i výdaje v celé řadě přehledných grafů. Může zobrazovat libovolné vybrané skupiny výdajů nebo příjmů, jejich detaily, podkateorie i vývoj v čase. „Zastáváme názor, že pokud chce někdo doopravdy ušetřit, měl by se ve svých financích orientovat. Velká část lidí o nich má jen hrubou představu,“ řekl Martin Solnička z Moře-financí.cz

Mimo uvedené nabízí moře financí svým uživatelům řadu dalších funkcí, jako je například stanovení rozpočtu pro kategorie a zasílání informačního emailu ve chvíli, kdy dojde k jeho překročení. Pro snazší plánování oslav nebo sportovních akcí poslouží funkce sledování společných výdajů, kde budou členové skupiny neustále v obraze, kdo, komu a kolik dluží.  

V současné chvíli dochází k finálním přípravám před spuštěním nové funkce Finanční produkty, díky které budou moct uživatelé zadat anonymní poptávku na vybrané finanční produkty a nechat si zaslat nezávazné nabídky od registrovaných a prověřených finančních poradců, aby je mohli sami porovnat a zjistit, která je pro ně nejvýhodnější. 

Zabezpečení  a ochrana dat

Uživatelé nes­dílejí  žádné svoje osobní údaje (jméno, adresa), takže veškerá data v systému jsou anonymní. K založení profilu stačí libovolná funkční emailová adresa a heslo. Pro šifrování přenosu dat slouží 2048-bitové certifikáty EV SLL od společnosti Comodo s 256-bitovým šifrováním. Provozovatel portálu, společnost Fresh Garden s.r.o., je registrována u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Po nahrání dat z elektronické­ho výpisu, dochází k jeho okamžitému smazání, takže výpis nikde nezůstává uložen. Veškeré transakce je však možné vkládat i manuálně bez nahrávání elektronického výpisu.