Hlavní navigace

Motorola centralizuje vzdálenou správu pro podniková mobilní zařízení

[Tisková zpráva] Mobility Services Platform rozšiřuje svou nabídku škálovatelnosti, spolehlivosti a analýzy pro snížení nákladů na správu mobilních zařízení

Sdílet

Praha 6. srpna 2008 – Společnost Motorola Enterprise Mobility business (dříve Symbol Technologies), vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, uvádí na trh svou Mobility Services Platform 3.2 (MSP 3.2), která nabízí vylepšené schopnosti centralizované správy pro maximalizaci doby provozu a využití mobilních zařízení lidmi pracujícími v terénu.

Po stisknutí několika tlačítek je toto komplexní řešení pro správu podnikové mobility schopné kontrolovat až 100 000 mobilních zařízení v rámci podnikové sítě po celém světě, a pomáhat tak podnikům využívat plných výhod mobilních aplikací. Se schopností správy na dálku a monitoringu umožňuje MSP 3.2 bezproblémové užívání mobilního computingu. Pomáhá podnikům spravovat širokou škálu zařízení v rámci maloobchodu, dopravy a logistiky, skladového a zdravotnického prostředí.

MSP 3.2 poskytuje nepřerušovanou a bezpečně spravovatelnou architekturu pro rychlé a finančně nenáročné přidávání nových odolných mobilních terminálů, podnikových digitálních asistentů nebo čteček čárových kódů do sítě – a to od vybalení z krabice až po spuštění důležitých obchodních aplikací během několika vteřin. Správci sítě mohou dodávat mobilním terminálům přes bezdrátové sítě informace z prakticky jakékoliv lokality, aniž by museli fyzicky zacházet se zařízeními, když aktualizují operační systémy, firmware, aplikace a bezpečnostní parametry ve snaze vyhovět nejposlednějším IT standardům. MSP 3.2 je schopná na dálku ze správní konzole uzamknout nebo vymazat klíčové informace ze ztracených nebo ukradených podnikových zařízení podle požadavků vnitřní firemní politiky.

Díky MSP 3.2 mají administrátoři přístup k rozsáhlé sadě monitorovacích a analytických nástrojů, které zlepšují spolehlivost mobilních zařízení pro vnější i vnitřní použití. Řešení Motorola MSP 3.2 nabízí proaktivní schopnosti správy pro monitorování stavu a výkonu zařízení, která jsou schopna vysledovat vznikající problémy, a tím se vyhnout přerušení funkce zařízení. To dále napomáhá snižovat náklady na údržbu a odstranit zbytečný čas, po který nemůže zaměstnanec pracovat. Platforma MSP 3.2 je také schopná shromažďovat metrické údaje o zařízení, včetně dostupné paměti a paměťové schopnosti, opotřebení baterií, vypnutí a zapnutí počítače, skenů a kvality signálu bezdrátové sítě. Navíc mohou IT manažeři dodávat konečným uživatelům individuálně zaměřené informace, aby je uvědomili o problémech a poskytli jim jednoduché instrukce vedoucí k nápravě nebo aktualizaci aplikací. Tyto vysoce flexibilní funkce poskytují organizacím množství dat potřebných k lepšímu porozumění a vyřešení izolovaných problémů.

„Vzhledem ke stálému nárůstu mobilních pracovních sil a stále pokročilejším aplikacím musejí podniky najít způsoby, jak podporovat pracovníky v terénu a řešit problémy mobilního computingu rychleji a levněji,“ uvedl Boris Metlitsky, senior viceprezident pro vývoj produktů, Motorola Enterprise Mobility business. „Motorola MSP 3.2 ochraňuje IT investice organizace díky zajišťování zabezpečeného stagingu a provisioningu kdykoliv a kdekoliv, a tak umožňuje další nárůst podnikové mobility. MSP 3.2 poskytuje téměř okamžitou návratnost investic vzhledem k dramatickému snížení času a výdajů, které jsou typické pro správu zařízení stejně jako zajištění nárůstu produktivity.”

Softwarové aplikace pro MSP 3.2 lze snadno integrovat do jakéhokoliv firemního prostředí, které funguje na standardním samostatném serverovém vybavení. To zjednodušuje instalaci, protože není potřeba žádný přídavný hardware pro řešení mobilní správy, čímž se snižují výdaje na instalaci podnikové mobility.

MSP 3.2 se nyní dodává k podnikovým digitálním asistentům (Enterprise Digital Assistants – EDA) MC35, MC50, MC70 a MC75, mobilním terminálům MC3000 a MC9000 a samoobslužným mikro kioskům Motorola. Navíc MSP 3.2 podporuje celou řadu mobilních zařízení od jiných výrobců, jako jsou mobilní tiskárny, podpisové desky, registry pro snadnější správu zařízení síťovým administrátorem.

MSP 3.2 je součástí Motorola Mobility Suite, komplexní, spolehlivé, škálovatelné podnikové softwarové sady, která umožňuje organizacím efektivně se připojovat, komunikovat a kontrolovat bezdrátová zařízení, aplikace na těchto zařízeních a bezdrátovou (WLAN) infrastrukturu. Mobility Suite se skládá z odolných modulových softwarových produktů, které poskytují nástroje pro plánování a každodenní správu, jenž jsou potřeba pro řešení nejnáročnějších a drahých úkolů spojených s podnikovou mobilitou – instalace, optimalizace, správa a ochrana v rámci životního cyklu celého řešení pro mobilitu.