Hlavní navigace

Motorola dodává do škol po celém světě inovativní bezdrátové technologie

[Tisková zpráva] Technologie jako 802.11n, Mesh, All-Wireless Enterprise a Mobile Messaging Solutions významně snižují síťové náklady a poskytují informace personálu v terénu

Sdílet

Praha 4. prosince 2008 – Společnost Motorola Enterprise Mobility business (dříve Symbol Technologies), vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, oznamuje, že některé školy a univerzity ve světě instalovaly její inovativní bezdrátové technologie, aby zajistily konektivitu v rámci školních areálů nebo při pohybu venku, poskytly studentům lepší možnosti studia a pomohly personálu produktivně pracovat s plným zabezpečením.

Vzhledem ke svému vedoucímu postavení v oblasti globální komunikace pracuje Motorola na dalším pokroku ve způsobu, jakým se svět připojuje. Její portfolio bezdrátových LAN (WLAN) sítí je optimalizované pro oblast vzdělávání a nabízí různé úrovně bezpečnostního přístupu pro studenty, fakultu, personál a hosty v rámci jedné sítě, technologii odstraňování poruch, která dokáže automaticky odstranit problémy s RF pokrytím kdekoliv v areálu, a komplexní sadu pro správu sítě, která pomáhá při navrhování, instalaci, správě a zabezpečení rozsáhlých vnějších i vnitřních celoareálových sí­tí.

Díky přesunu ke zcela bezdrátové síti poskytují Goliad Independent School District v Goliadu, v Texasu a Manipalská universita v Manipalu, v Indii studentům i fakultě neomezený internetový přístup a umožňují vysokorychlostní bezdrátové přemostění mezi řadou budov v jednom areálu nebo přímou konektivitu mezi více školami v jednom školním okrese. Výhody instalace 802.11n, mesh nebo zcela bezdrátového podnikového řešení ve vzdělávacím prostředí od jesliček po vysokou školu rychle narůstají a vytvářejí celosvětový trend pro školy vybavené Wi-Fi technologií.

„Zcela bezdrátové podnikové prostředí nadále zefektivňuje celkové výhody bezdrátové LAN sítě, umožňuje absolutní mobilitu a přístup k informacím kdykoliv a prakticky kdekoliv v areálu školy,“ uvádí Sujai Hajela, viceprezident a generální ředitel pro podnikové WLAN sítě ve firmě Motorola Enterprise Mobility business. „Při jedné pětině až jedné desetině nákladů na kabelovou síť může bezdrátová síť okamžitě ušetřit vzdělávacím institucím milióny dolarů za rok za náklady na pronájem sítě.“

Studenti v Goliad Independent School District v Goliadu, Texas, nyní mají přístup na internet ve třídě i na parkovišti. Společnost Victoria Communication Services, distributor firmy Motorola s přidanou hodnotou a člen pětihvězdičkového partnerského programu PartnerSelect, upravila na míru instalovanou WLAN síť tak, aby poskytovala plné pokrytí ve všech školách tohoto okresu.

Na druhé straně zeměkoule instalovala Manipalská univerzita v indickém Manipalu Motorola WLAN technologii pro vnitřní přístup a mesh technologii pro přístup venku, aby zajistila připojení ve více než 20 svých fakultách. Společnost D-VoiS, přední indický internetový provider, doporučila koncovou, plně spravovatelnou bezdrátovou sít od firmy Motorola, která rovněž integruje doplňkové bezdrátové technologie pro přemosťování point-to-point a point-to-multipoint.

Vedle toho, že Motorola poskytuje školám a univerzitám komplexní bezdrátová síťová řešení, nabízí rovněž vyzkoušené nástroje pro mobilní komunikaci, jako Good Mobile Messaging, který umožní učitelům a personálu, aby zůstali ve spojení s důležitými lidmi, i když jsou mimo školní areál.

The Houston County Board of Education v Georgii si vybral Good Mobile Messaging pro zajištění emailových služeb, časové organizace a správy kontaktů pro své zaměstnance. Při porovnávání různých řešení pro mobile messaging byly důležitými faktory bezpečnost a správa. Vzhledem k tomu, že zaměstnanci si s sebou berou své smartphony na všechny své cesty, může dojít ke ztrátě nebo založení přístroje a následně i k ohrožení důvěrných dat.

„Good Technology Group Motoroly dělá velké kroky na trhu v oblasti vzdělávání,“ říká Neil Hopper, viceprezident pro celosvětový prodej ve společnosti Motorola Good Technology Group. „Good chápe, že pro členy personálu je důležitá každá minuta a přesnost v reálném čase je zdrojem dokonalosti. Schopnost zvládat e-maily, kontakty a schůzky je velmi důležitá pro úspěch, také vzhledem k tomu, že zaměstnanci musejí být v kontaktu s velkým množstvím lidí.“

Dalšími školními okresy, které si v nedávné době vybraly Good Mobile Messaging od společnosti Motorola jsou Catawba County Schools, Liberty Public School District, Cleveland Metropolitan School District a San Bernardino County Superintendent of Schools. Mezi další školy vybavené bezdrátovou technologií, které využily Motorola WLAN technologii patří Carnegie Mellon University, San Marino Unified School District a Nanjing University of Posts and Telecommunications.

Příjem ze všech těchto transakcí byl zahrnut do přecházejících období.

O společnosti Motorola
Motorola je celosvětově známý dodavatel technologií a produktů pro mobilní komunikaci a vysokorychlostní internet. Vize Mobilita bez hranic zavazuje společnost Motorola pomáhat svým zákazníkům v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Svého cíle dosahuje prostřednictvím špičkových produktů a spolehlivých služeb, které zahrnují komunikační infrastrukturu, řešení podnikové mobility, digitální set-top-boxy, kabelové modemy a mobilní zařízení včetně příslušenství Bluetooth. Motorola, zařazená do žebříčku Fortune 100, dosáhla v roce 2007 obratu ve výši 36,6 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti navštivte prosím www.motorola.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).