Hlavní navigace

Motorola koupila společnost AirDefense

[Tisková zpráva] Transakce přináší vylepšenou nabídku WLAN řešení společnosti Motorola

Sdílet

Praha 8. dubna 2009 – Společnost Motorola Enterprise Mobility, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, převzala 100% podíl ve firmě AirDefense, která se specializuje na bezpečné bezdrátové LAN sítě a v oblasti bezdrátových IPS se řadí mezi průkopníky. Touto koupí Motorola získává nejvýkonnější řešení Wireless Intrusion Prevention System (WIPS) dostupné na trhu.

Díky doplnění bezdrátové architektury o technologii Wireless Intrusion Prevention Systém (IPS) do svého portfolia společnost Motorola může svým zákazníkům poskytovat komplexní ochranu proti bezdrátovým hrozbám, monitorování souladu s bezpečnostními politikami, robustní dohled nad výkonem sítě, řešení problémů a možnost fyzické lokalizace v zařízení rostoucí, od malé a střední kanceláře až po největší, globální organizace, se zákazníkem.

Nezáleží na tom, jakou bezdrátovou síť společnost potřebuje, Motorola nabízí komplexní integrované portfólio produktů navržených pro všechny typy potřeb, které zaručují flexibilitu, bezpečnost a výkon srovnatelný nebo vyšší než poskytuje kabelová síť. Vnitřní i vnější mesh funkcionalita umožňuje bezkabelovou instalaci, která značně snižuje náklady na vytvoření a správu sítí a zajišťuje dostupnost nákladově optimálního bezdrátového spojení v každém koutě společností – dokonce i tam, kde je těžké zavést kabely a ve venkovních oblastech. Výsledkem je opravdu bezdrátová společnost, provozující nákladově optimální a bezpečný přenos hlasu a dat zaměstnancům, ať už jsou kdekoliv – za zlomek ceny tradiční kabelové sítě.

Portfólio společnosti Motorola zahrnuje:

  • Bezdrátové switche a přístupové body, které umožňují centralizovanou, snadno nastavitelnou bezdrátovou konektivitu
  • Přístupové body jsou navrženy pro vnitřní i vnější použití, umožňují mesh networking a funkcionalita Adaptive AP režimu umožňuje fungování v centralizovaném pojetí s bezdrátovým switchem nebo vzdálenou správu
  • Bridge a Client adapter umožňují bezdrátově připojit v podstatě jakékoliv zařízení – od laptopů přes PDA a mobilní terminály až po tiskárny, váhy, pokladní systémy a další
  • Kompletní set RF Management softwaru pro zjednodušené a přesné návrhy umístění a modelování, neustálou ochranu proti útokům a neautorizovaným přístupům a každodenní správu celkového mobilního řešení společnosti – od bezdrátové LAN infrastruktury až po mobilní zařízení a bezdrátové aplikace.

„Jelikož bezdrátová bezpečnost zůstává v popředí zájmu všech podniků, jsme nadšeni z dokončení transakce se společností AirDefense, jejíž technologie nám pomohou vylepšit naši nabídku síťové bezpečnosti a umožní nám poskytovat lepší ochranu bezdrátových LAN sítí pro naše zákazníky,“ říká Kathy Paladino, prezidentka společnosti Motorola Enterprise Mobility business.

“AirDefense doplňuje společnost Motorola Enterprise business a představuje tak ideálního partnera, který nám pomůže povznést naše bezdrátové bezpečnostní LAN produkty a služby na další úroveň,“ říká Mike Potts, prezident and CEO společnosti AirDefense. „Těšíme se na spolupráci s talentovanými profesionály ze společnosti Motorola s cílem upevnit vedoucí postavení na trhu a získat v oblasti našeho podnikání ještě větší úspěch.“

O společnosti Motorola
Společnost Motorola je celosvětově známá inovacemi v oblasti komunikačních technologií a soustředí se na pokrok ve způsobu, jakých se svět spojuje. Od širokopásmových komunikačních infrastruktur, podnikové mobility a řešení pro veřejnou bezpečnost až po HD video a mobilní zařízení vede Motorola další vlnu inovací, které pomáhají lidem, podnikům i státním institucím v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Motorola (NYSE: MOT) dosáhla v roce 2008 prodeje ve výši 30,1 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti, prosím, navštivte www.motorola.com.