Hlavní navigace

Motorola představuje bezdrátový LAN přepínač 802.11n zajišťující zcela bezdrátovou podnikovou síť

[Tisková zpráva] Nové RFS6000 řešení zvládne zmobilizovat podniky střední velikosti za zlomek nákladů spojených s kabelovým řešením

Sdílet

Praha 17. března 2008 – Společnost Motorola Enterprise Mobility Business (dříve Symbol Technologies), vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, rozšiřuje rodinu svých vysoce výkonných, vícejádrových bezdrátových LAN (WLAN) přepínačů o nový přírůstek RFS6000, který je zaměřen na středně velké podniky. RFS6000 podporuje vizi zcela bezdrátového podniku, když umožňuje vytvoření podnikové WLAN, která slouží celé organizaci od pracovníků v centrále společnosti, přes výrobu a distribuci až po vzdálené pobočky.

Díky největšímu počtu 125 000 instalovaných WLAN přepínačů ve svém oboru má Motorola nejdůkladněji testované WLAN na trhu. Přidání RFS6000 a adaptivních access pointů 802.11a/b/g/n se schopností mesh znamená, že Motorola má mezi svými konkurenty nejkomplexnější portfolio vnitřních a vnějších WLAN sítí pro vytvoření skutečně bezdrátového podnikového prostředí.

„Očekáváme, že více jak 75 procent podnikových koncových zařízení bude v rámci čtyř až pěti let připojeno k firemní síti bezdrátovým způsobem,“ říká Jack Gold, prezident společnosti Jack Gold Associates. „To bude zahrnovat nejen datová, ale i hlasová a součinnostní zařízení, přičemž mnoho z nich bude mít více bezdrátových komunikačních možností lehce dostupné uživatelům.“

Toto řešení „síť v jednom balení“, které je založeno na architektuře Wireless Next Generation (Wi-NG), je prvním bezdrátovým přepínačem ve svém oboru. Zahrnuje kombinaci osmi PoE portů s velkým výkonem pro 802.11n, PCI express slot pro bezdrátové WAN páteřní propojení 3G/4G služeb jako EVDO, HSDPA a WiMAX a PCI expanzní slot pro služby jako je IP PBX. RFS6000 podporuje až 48 AP 802.11a/b/g/n a je schopný poskytovat Wi-Fi pokrytí až 2000 uživatelům. RFS6000 také významně snižuje náklady v porovnání s kabelovými Ethernetovými sítěmi díky tomu, že zcela odstraňuje potřebu natahovat oddělené kabely pro hlasovou a datovou komunikaci každému uživateli v rámci podniku.

RFS6000 nabízí bezpečnost na úrovni podnikové třídy díky integrovaným 802.1×, WPA/WPA2, stateful inspection firewallu, VPN, AAA serveru a NAC podpoře. Bezdrátový přepínač také vyhovuje PCI a HIPAA standardům bez nutnosti dalších úprav. „Středně velké organizace čelí potížím při instalaci masivní bezdrátové infrastruktury, kterou by bylo možno spravovat efektivně,“ pokračuje Gold. „Potřebují produkty, které obsahují mnoho podobných vlastností, jako například rezervní spojení pro zpětný přenos dat, vestavěný firewall a VPN, bezpečnostní vlastnosti a schopnosti správy jako vyšší systémy zaměřené na velké podniky, ale za cenu upravenou jejich potřebám.“

RFS600 rovněž nabízí vysokou úroveň odolnosti sítě díky mesh, adaptivní technologii a schopnosti shlukovat přepínače, které jsou podmínkou bezdrátového prostředí pro obchodně důležité záležitosti. Bezdrátové sítě založené na RFS6000 mohou nabídnout odolnost až po úroveň koncových zařízení za daleko nižší náklady než jejich kabelové protějšky. Bezdrátové sítě k tomu navíc přidávají výhodu aplikací jako sledování hmotné majetku, fixed mobile convergence (FMC) a lokální bezpečnost pro plné využití další úrovně mobility v rámci podniku.

„Díky RFS6000, adaptivním AP, podnikové mesh a venkovním bezdrátovým systémům jsme jediná společnost ve své oblasti, která nabízí podnikům kompletní portfolio pro opravdové uskutečnění vize bezpečného a spolehlivého bezdrátového prostředí venku i vevnitř,“ říká Sujai Hajela, viceprezident a generální manažer pro podnikové WLAN společnosti Motorola Enterprise Mobility business.

Využití technologie Voice over WLAN mezi podniky stále narůstá, a to díky příchodu Wi-Fi telefonů a dostupných VoIP služeb. Bezdrátový přepínač RFS6000 podporuje nejvyšší kvalitu přenosu hlasu přes WLAN díky Quality of Service (QoS) a Wi-Fi Multimedia Extensions a hladký vnitřní i vnější roaming přes vrstvu 3, což pomáhá zajistit vynikající výkon hlasových i multimediálních aplikací.

Pro více informaci o společnosti Motorola Enterprise Mobility Business, prosím, navštivte internetové stránky společnosti na adrese www.motorola.com/En­terprise.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).