Hlavní navigace

Motorola MC55 umožňuje mobilním pracovníkům pracovat bez jakéhokoliv omezení

[Tisková zpráva] Kompaktní MC55 poskytuje novou úroveň flexibility a funkcionality s přístupem k hlasovým a datovým aplikacím v reálném čase

Sdílet

Praha 11. března 2009 – Společnost Motorola Enterprise Mobility, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, uvádí na trh nejnovějšího, nejmenšího a nejlehčího člena rodiny podnikových digitálních asistentů (Enterprise Digital Assistants – EDA) – MC55, který nabízí 3,5palcový displej.

Motorola MC55 je vytvořený pro mobilní pracovníky, kteří pracují uvnitř i vně budov organizací, a zefektivňuje architekturu platformy pro mobilní computing. Kombinuje možnosti mobilního telefonu, vysílacího a přijímacího rádiového přístroje, čtečky čárových kódů, digitálního fotoaparátu a mobilního terminálu v jednom kompaktním a lehkém zařízení. Nový EDA MC55 umožňuje mobilním pracovníkům zvýšit produktivitu, snížit dobu reakce na požadavky zákazníka a zvýšit úroveň zákaznického servisu díky tomu, že přináší hlasové a datové aplikace důležité pro podnikání na místo obchodní aktivity.

Velikostně optimalizované EDA MC55 zvyšuje efektivitu pracovních sil a řeší problémy zákazníků v prostředí maloobchodu, zdravotní péče, služeb zákazníkům, státních úřadů a veřejné bezpečnosti. Zároveň poskytuje partnerům společnosti Motorola z programu PartnerSelect mnohostranné řešení, které jim umožňuje vyjít vstříc potřebám zákazníků díky kombinaci řady komunikačních nástrojů v jednom odolném zařízení profesionální úrovně. Motorola MC55 je EDA střední třídy, který podporuje standardy GSM/GPRS/EDGE pro bezdrátové celoareálové sítě a nabízí hlasové a datové služby pro získávání informací potřebných pro lepší rozhodování a obchodní výsledky. Díky anténním prvkům, jako je GPS, podporuje nový EDA MC55 celou řadu lokalizačních aplikací v reálném čase, včetně udávání směru řidičů či lokalizace vozového parku v reálném čase a další.

S cílem splnit požadavky rozličných mobilních pracovníků v celé řadě průmyslových odvětví, je EDA MC55 k dostání ve dvou modelech s množstvím různých konfigurací. MC55 se může pochlubit unikátním patentovaným obalem se skořepinovou konstrukcí a tudíž je nejen natolik odolný, aby vydržel nástrahy každodenního používání, ale je také zároveň nejmenším mobilním terminálem z dílny Motorola, který může nabídnout 3,5palcový displej s plnou klávesnicí pro snadné používání. Společnost Motorola rovněž vyvinula pro MC55 bohatý systém doplňků, které umožňují vysokou škálovatelnost tohoto zařízení pro plnění rozličných profesionálních potřeb podniků. Partneři společnosti Motorola z programu PartnerSelect mají nyní větší možnost flexibility v případě, že chtějí svým zákazníkům z řad podniků poskytnout tu správnou sadu vlastností pro různé typy pracovních sil – namísto všech vlastností všem – což snižuje kapitálové výdaje a celkové náklady řešení pro mobilitu.

„Jako přední výrobce přenosných mobilních terminálů Motorola neustále inovuje svá řešení, aby mohla svým zákazníkům poskytnout co nejrůznorodější nástroje pro podnikovou mobilitu, které jim umožní zvýšit produktivitu a upravit provozní efektivnost,“ uvádí Bob Chen, viceprezident a generální ředitel pro mobile computing společnosti Motorola Enterprise Mobility. MC55 ilustruje schopnost firmy pomáhat mobilním pracovníkům pracovat bez omezení s trvalou konektivitou pro kriticky důležité podnikové aplikace v kompaktním zařízení profesionální třídy.“

Každý model MC55 je zkonstruován tak, aby plnil požadavky specifického typu mobilních zaměstnanců – těch uvnitř budov, těch venku a těch, co pracují v obou prostředích. EDA MC5590 nabízí bezdrátovou 802.11a/b/g LAN (WLAN) a Bluetooth konektivitu pro ty, co pracují převážně uvnitř budov – včetně zdravotníků v prostředí nemocnic či spolupracovníků v maloobchodě či pohostinství. EDA MC5574 je vybaven bezdrátovou WAN (WWAN), bezdrátovou LAN (WLAN) a technologií Bluetooth pro podporu pracovníků v terénu, jako je personál údržby, policisté a poštovní či expediční pracovníci. Navíc obě EDA zařízení MC5590 i MC5574 mají schopnost VoIP, která nabízí možnost komunikace Push-To-Talk (PTT), stejně jako podporu soft phone klientů a integraci s instalovanými IP PBX.

V kombinaci s nedávno představeným řešením Motorola Total Enterprise Access and Mobility (TEAM) Express, umožňuje MC55 zákazníkům dále zvýšit provozní efektivnost a produktivitu zaměstnanců díky tomu, že poskytuje spolupracovníkům prakticky okamžitou komunikaci. Řešení TEAM Express zajišťuje schopnost Push-To-Talk mezi MC55 a ostatními podnikovými mobilními zařízeními, včetně bezdrátové čtečky čárových kódů CA50 se schopností VoIP, EDA 3G MC75 premium, TEAM VoWLAN smartphonů, a vysílacího i přijímacího rádiového přístroje. Díky zefektivnění stávající WLAN infrastruktury poskytuje toto řešení bez serveru rychlé a pro instalaci snadné cesty k základní interoperabilní hlasové komunikaci uvnitř podniku.

Motorola MC55 využívá Marvell XScale PXA270 520 MHz procesor a operační systém Microsoft Windows Mobile 6.1 pro vyšší vzájemnou spolupráci se stávající podnikovou infrastrukturou, lepší bezpečnostní prvky, flexibilní vývojovou platformu a lepší mobile messaging. Rodina výrobků EDA MC55 rovněž nabízí celou řadu možností sběru dat pro vyšší flexibilitu pracovních sil, včetně 1D laserové čtečky nebo 2D imageru. 2megapixelový digitální barevný fotoaparát s automatickým zaostřováním a vysokým rozlišením může být přidán jak ke čtečce, tak k imageru pro snadné načtení podpisu (sběr dokumentů) nebo fotek (sběr obrazu) jako důkaz o stavu věci nebo dodání zboží.

Pro udržení špičkového výkonu zařízení, společnost Enterprise Mobility Services doporučuje zákazníkům pro zařízení MC55 smlouvu Service from the Start with Comprehensive Coverage. Od prvního dne zakoupení hardwaru si zákazníci mohou být jistí, že bez ohledu na poškození, ať už jde o rozbitý displej, klávesnice, vnitřní i vnější komponenty či doplňky, je oprava zahrnutá ve smlouvě. To výrazně snižuje neočekávané výdaje a zároveň poskytuje ochranu investic.

Motorola MC55 je celosvětově k dispozici prostřednictvím členů programu Motorola PartnerSelect a prodejen společnosti Motorola. EDA MC5574 je v současné době dostupný v oblasti EMEA, Jižní Americe, Asii a Tichomoří a očekává se, že od druhé čtvrtiny roku 2009 se bude prodávat také v Severní Americe a zbytku světa.

Pro více detailů o MC55, prosím, navštivte www.motorola.com/mc55.

O společnosti Motorola
Společnost Motorola je celosvětově známá inovacemi v oblasti komunikačních technologií a soustředí se na pokrok ve způsobu, jakých se svět spojuje. Od širokopásmových komunikačních infrastruktur, podnikové mobility a řešení pro veřejnou bezpečnost až po HD video a mobilní zařízení vede Motorola další vlnu inovací, které pomáhají lidem, podnikům i státním institucím v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Motorola (NYSE: MOT) dosáhla v roce 2008 prodeje ve výši 30,1 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti, prosím, navštivte www.motorola.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).