Hlavní navigace

Motorola přináší s novým mobilním terminálem kancelář k pracovníkovi

[Tisková zpráva] Praha 27. března 2007 - Společnost Motorola, Inc. (NYSE: MOT), Enteprise Mobility Business, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, představuje nové zařízení typu EDA (Enterprise Digital Assistant) - MC35. Jde o komunikační nástroj, který současně využívá hlasové i datové aplikace, jež uživatelé očekávají od kancelářského nastavení, a přináší je ve formě odolného a kompaktního přenosného mobilního terminálu.

Sdílet

Nový terminál MC35 se připojuje k předchozím modelům, odolnému MC50 a robustnímu MC70, jakožto třetí zařízení v rodině EDA přístrojů společnosti Motorola. Je navržen tak, aby byl schopen zvládnout úskalí každodenního používání v kanceláři či v terénu, a zároveň poskytoval mobilním profesionálům bezdrátovou konektivitu na úrovni půmyslové třídy, funkčnost a snadné zacházení.

Všestranný pomocník nejen do kanceláře
MC35 spojuje pokročilou mobilní technologii včetně vestavěného GPS (Global Positioning Satellite), Wi-Fi a Bluetooth s funkcionalitou laptopu, fotoaparátem a čtečkou čárových kódů. Uživatelé tak mohou telefonovat, užívat e-mail a připojení k internetu, využívat důležité obchodní aplikace a sbírat data (včetně podpisu), a to s jediným, snadno použitelným zařízením za nižší celkové náklady.

„Nový MC35 je průlomem ve světě odolných EDA zařízení,“ říká Jeff Bradley, vice prezident pro bezdrátové obchodní datové služby společnosti AT&T. „Malé rozměry, velký displej a navíc takové klíčové vlastnosti jako je GPS a push-to-talk oslovuje hlavní potřeby našich společných zákazníků. MC35 je jednoduše vynikající nástroj pro bezdrátovou komunikaci, díky kterému můžeme společně s Motorolou nabídnout ještě odolnější a univerzálnější řešení našim podnikovým zákazníkům.

Díky podpoře vysokorychlostních bezdrátových datových sítí EDGE, založených na GSM standardech pro bezdrátové prostředí, a partnerství Motoroly s AT&T a dalšími poskytovateli bezdrátového připojení, poskytuje MC35 uživatelům rychlé bezdrátové přenosy a bezpečný přístup k celé řadě aplikací na podnikové úrovni. S novým terminálem se lze snadno připojit k firemním bezdrátovým LAN (WLAN) sítím přes 802.11b/g pro datové komunikace, čímž poskytuje lepší kontrolu nad užíváním a náklady na bezdrátové WAN. Rozhraní Bluetooth pak umožňuje bezdrátové připojení k tiskárnám a dalším externím zařízením.

„MC35 je důkazem opravdového zájmu Motoroly vyvíjet spolehlivá podniková mobilní řešení, která uživatelům umožňují přístup k obchodně důležitým zdrojům odkudkoliv. To jim zajišťuje vykonávat informovaná rozhodnutí, zvyšovat produktivitu a efektivitu a zlepšovat spokojenost zákazníků,“ uvedl Bob Chen, vice prezident a generální ředitel pro oblast mobilních počítačových systémů divize Enteprise Mobility Business, Motorola Networks & Enterprise. „Naše zkušenosti v dodávání robustních průmyslových mobilních terminálů a odolných EDA zařízení předním světovým společnostem činí z Motoroly dodavatele technologie, který je schopen vyjít vstříc potřebám podnikové mobility mobilních pracovních sil dneška.“

Model MC35 je založen na 416 MHz procesoru Intel’s XScale PXA270 a operačním systému Microsoft® Windows® Mobile 5.0 Phone Edition, který poskytuje lepší správu paměti, bezpečnost a funkci push e-mail pro přístup k lidem a informacím v pohybu.

V současné době může být k zařízení nainstalováno více než 25 aplikací od partnerů společnosti Motorola, což zajišťuje obrovskou funkcionalitu a řešení šitá na míru, která snižují čas a náklady potřebné na vývoj aplikací. Mezi zmiňované partnery patří @hand, Agentek, Apacheta, Astea, Cognito, Corrigo, Dexterra, EnfoTrust, HipVoice, iAnywhere, IEA, MobileFrame, Nuance Communications, O4 Corp, Openhand, Pangean Technologies, PocketMobile, Reflexis, Salesforce.com, Sonim Technologies, Spectra Interface, Stay-Linked, Syclo, Tom Tom, Vettro a TeleNav.

Správa a servis mobilních zařízení
Možnost bezpečně kontrolovat a spravovat mobilní zařízení na podnikové síti je hlavním zájmem IT manažerů a odpovědných pracovníků. Motorola nabízí přímou odpověď na tyto potřeby díky jednoduché a bezpečné správě MC35 prostřednictvím řešení společnosti Motorola – Mobility Services Platform (MSP). MSP představuje integrované řešení, které poskytuje centralizovanou správu mobilních zařízení, mobilních aplikací a bezdrátové infrastruktury v rámci celého podniku. Vytvořením bezpečné architektury správy podnikové mobility, jakou je MSP, mohou organizace urychlit rozmístění mobilních zařízení (typu MC35), vzdáleně spravovat aplikace, operační systémy a firmware na mobilních zařízeních či proaktivně identifikovat a řešit problémy zařízení koncových uživatelů a implementovat robustní systémy ověřování identity a kódovací bezpečnostní mechanismy napříč celou organizací.

Aby měli všichni zákaníci zajištěn špičkový výkon,, nabízí společnost Motorola pro svůj terminál MC35 službu Servis od počátku s celkovým pokrytím. Tato unikátní služba zjednodušuje proces oprav a snižuje nepředpokládané výdaje díky bezplatnému zahrnutí náhodného poškození displejů, klávesnic a dalších interních a externích komponentů. Služba Servis od počátku s celkovým pokrytím představuje několikaletou smlouvu, která zajišťuje rychlou dobu obrátky u servisovaných produktů, telefonický kontakt s techniky asistenční služby a internetový přístup k technickým dokumentacím.

Ceny zařízení MC35 se budou pohybovat v rozmezí od 640 do 750 dolarů v závislosti na konfiguraci. K dispozici budou od dubna prostřednictvím severoamerických a evropských partnerů Motoroly. Ceny se mohou různit dle slev příslušných dodavatelů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).