Hlavní navigace

Motorola rozšiřuje své portfolio produktů pro pokročilý sběr dat s cílem změnit provoz podniků

[Tisková zpráva] Nová čtečka čárových kódů spolu s mikro kioskem poskytují novou úroveň produktivity a efektivnosti pro podnikové organizace

Sdílet

Praha 10. září 2009 – Společnost Motorola Enterprise Mobility, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, uvádí na trh nová, pokročilá řešení pro sběr dat, která mají za úkol zlepšit efektivitu provozu podniků, a ve svém důsledku i obohatit zkušenost zákazníka. Řada čteček čárových kódů Motorola MT2000 kombinuje jednoduchost čtečky s inteligencí mobilního terminálu – a to vše v ergonomickém tvaru. Navíc díky novému mikro kiosku MK4000 jsou podniky vybaveny množstvím interaktivních samoobslužných možností pro zákazníky, ale i zaměstnance, které pomáhají měnit zkušenosti s nakupováním.

„Řešení společnosti Motorola v oblasti sběru dat jdou nad rámec pouhého načítání. Nabízejí univerzální nástroje, které pomáhají měnit způsoby, jakými společnosti vedou své obchody,” říká Kateřina Klosová, Channel Account Manager, Motorola Enterprise Mobility Solutions. „Nové přístroje MK4000 a MT2000 jsou svědectvím o bohaté tradici inovace společnosti Motorola a o našem závazku poskytovat zákazníkům průlomové produkty, které jim poskytnou konkurenční výhody.”

Čtečka čárových kódů MT2000 – schopnosti mobilního terminálu v čtečce
Série čteček čárových kódů MT2000 poskytuje schopnosti mobilního terminálu v přenosné, odolné čtečce čárových kódů, která se tak stává prvním zařízením podobného typu. Série MT2000 představuje finančně přijatelné a snadno použitelné zařízení, které je schopné zjednodušit provoz podniku náročný na načítání dat, pro malé až středně velké podniky v oblasti výroby, maloobchodu, skladových provozů, zdravotní péče a pro prodejní řetězce.

Odolná série MT2000 umožňuje podnikům rozšířit výhody automatizovaného sběru dat i na ty pracovníky, kteří nepotřebují plně vybavené mobilní terminály vyšších řad. Vývoj a instalace aplikací jsou rychlé a snadné, standardně používaný Microsoft .Net Framework pak umožňuje jednoduché vytvoření nových aplikací. Vzhledem k tomu, že zařízení mají v sobě předem nahraný software MCL-Client od MCL Technologies, umožňuje MCL Designer software, který je poskytován na vyžádání, aby se stávající aplikace, které byly vyvinuty pro ostatní mobilní terminály společnosti Motorola, jednoduše a rychle přenesly do zařízení série MT2000. Díky předem vloženým inventarizačním aplikacím, které je možné okamžitě používat, mohou zákazníci začít využívat čtečku MT2000 ihned po rozbalení.

Čtečky MT2070 a MT2090, které mohou rychle pomoci zmenšit množství neefektivních postupů a zvýšit produktivitu, jsou k dispozici ve dvou modelech. Pro aplikační flexibilitu se nabízejí čtečky s laserovým nebo imagerovým snímačem a obě s řadou možností konektivity. Dále podporují integrovaný Bluetooth a mohou být přes USB připojeny k hostitelskému zařízení. MT2090 podporuje integrovaný bezdrátový standard 802.11 a/b/g, zatímco MT2070 je navržena pro použití v dávkovém režimu.

Mikro kiosek MK4000 mění definici zákaznického servisu
Nový MK4000 je multifunkční mikro kiosek, který umožňuje podnikům vložit schopnosti samoobslužného prodeje přímo do rukou zákazníka. Mikro kiosek MK4000 poskytuje zákazníkům interaktivitu při nákupu a je vhodný pro společnosti a instituce, které se snaží o lepší spojení se svými zákazníky, o zvýšení produktivity a v některých případech může pomoci i zajistit soulad s místními právními normami.

Všestranný mikro kiosek MK4000 je ideální pro řadu oblastí spojených se službami zákazníkům. V maloobchodní prodejně si zákazníci mohou zkontrolovat ceny, ověřit stav dárkové karty, objednat výrobek z webových stránek obchodu a vytisknout kupóny připravené přímo pro ně, aniž by museli čekat na asistenci personálu. Na letištích, v půjčovnách aut, na stadionech a v zábavních parcích může MK4000 urychlit průchod zákazníků kontrolami při vstupu bez nutnosti čekat v dlouhé řadě u vchodu nebo přepážky. V hotelové lobby slouží kiosek jako osobní elektronický recepční, který pomůže hostům s registrací, ukončením pobytu, rezervacemi v restauraci, úklidovou službou a dalším. Pacienti v nemocnici nebo na klinice mohou používat samoobslužné kiosky pro vstupní registraci nebo plánování lékařských vyšetření. Vedle toho, že funguje jako zákaznický samoobslužný kiosek, může MK4000 sloužit i jako nástroj pro řízení pracovních sil nebo jako místo pro reklamní akce. Pracovníci mohou například sledovat školící videa nebo prezentace nových výrobků či firemní politiky, zaznamenávat příchod a odchod z práce či získat přístup k informacím na vyžádání pro pomoc zákazníkům. V oblastech styku se zákazníkem může mikro kiosek v době, kdy není využíván, přehrávat videa, která propagují firemní značku, inzerovat blížící se akce a nabízet zákazníkům další informace.

MK4000 obsahuje patentovanou signaturovou načítací technologii společnosti Motorola a zákazníci si zároveň mohou vybrat typ načítání, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám – buď pokročilé načítání s pomocí imageru pro dokonalé načítání 1D,2D a PDF čárových kódů nebo načítání pomocí laseru pro špičkový výkon a přesný sběr i poškozených 1D čárových kódů nebo kódů ve špatné kvalitě. Velká dotyková obrazovka o velikosti kolem 31 cm, vysokovýkonnostní architektura, stereo reproduktory, mikrofon a konektor pro sluchátka podporují vývoj vysoce intuitivních, interaktivních aplikací, které jsou zábavné a snadno se používají.

S hloubkou o něco málo víc než 6 cm má MK4000 jeden z nejtenčích profilů ve své kategorii, což umožňuje jeho snadnou instalaci na regálech, zdích, stolech, koncovkách a jinde. Bezdrátová konektivita 802.11a/b/g odstraňuje nutnost natažení kabeláže ke každému kiosku a díky tomu, že využívá operační systém Windows CE, umožňuje snadnou integraci se stávajícími technologickými prostředími. Mikro kiosek MK4000 je kompatibilní s Motorola Mobility Services Platform (MSP), což dále dovoluje snížit celkové náklady na vlastnictví díky tomu, že se výrazně snižuje čas potřebný na instalaci a každodenní monitoring této samoobslužné technologie.

O společnosti Motorola
Společnost Motorola je celosvětově známá inovacemi v oblasti komunikačních technologií a soustředí se na pokrok ve způsobu, jakých se svět spojuje. Od širokopásmových komunikačních infrastruktur, podnikové mobility a řešení pro veřejnou bezpečnost až po HD video a mobilní zařízení vede Motorola další vlnu inovací, které pomáhají lidem, podnikům i státním institucím v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Motorola (NYSE: MOT) dosáhla v roce 2008 prodeje ve výši 30,1 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti, prosím, navštivte www.motorola.com.