Hlavní navigace

Motorola spolupracuje se společností BT wireless na projektu Expidas

[Tisková zpráva]

Sdílet

Motorola spolupracuje se společností BT wireless na projektu Expidas

Expidas urychlí vývoj aplikací pro mobilní sítě a jejich uvedení na trh

ARLINGTON HEIGHTS, Illinois, 29. srpna 2001 --- Divize Global Telecom Solutions Sector (GTSS) společnosti Motorola, Inc. (NYSE: MOT) a společnost BT wireless spolupracují na projektu Expidas s cílem urychlit uvádění nových aplikací a řešení pro digitální bezdrátové komunikace na trh. Iniciativa Expidas, která vznikla díky společnosti BT wireless, napomáhá uvádět externě vyvinuté aplikace v sítích 2., 2,5. a v budoucnu i 3. generace společnosti BT wireless. Projekt Expidas stimuluje trh s mobilními datovými službami a zkracuje čas potřebný k uvedení nových produktů na trh.

Iniciativa Expidas v posledních měsících prozatímně využívala zařízení Stockley Park Centre of Excellence určené pro Invisix™. Invisix je strategická aliance společností Motorola a Cisco Systems, Inc. (Nasdaq: CSCO) zabývající se integrací aplikací. Motorola nyní dodá společnosti BT wireless vybavení pro vybudování repliky její sítě GPRS (General Packet Radio Service --- rádiový paketový přenos dat), která vytvoří „technické jádro“ projektu Expidas. Externí vývojáři tak budou moci testovat a integrovat svoje aplikace v rámci těchto duplikovaných sítí s možností spustit je v opravdovém funkčním prostředí.

Účast společnosti Motorola na projektu Expidas je zatím posledním krokem Motoroly v podpoře snah firmy BT wireless v této oblasti. Je zastřešena programem MAGNET (Motorola's Ap­plications Global Network) pro podporu aplikačních vývojářů, který běží od roku 1999.

„Společnosti BT wireless a Motorola ví, jak důležitá je doba, která uplyne mezi vývojem nového produktu a jeho uvedením na trh. Projekt Expidas představuje pro provozovatele sítí ohromnou výhodu,“ řekl Tim Pickup, viceprezident společnosti Motorola. „Jelikož je Motorola přední firmou v technologii GPRS, může se společností BT wireless spolupracovat na inovativních bezdrátových aplikacích a řešeních pro dnešní trh a později je vyvinout i pro sítě UMTS (Universal Mobile Telecommunications System --- univerzální mobilní telekomunikační systém).“

Dave Booth, viceprezident společnosti BT wireless pro síťovou architekturu, aplikace a služby, řekl: „Vývojáři aktivní v projektu Expidas hrají velmi důležitou roli v tvorbě bohatého a rozmanitého sortimentu aplikací. Prvním zásadním krokem pro stimulaci inovativních myšlenek je vytvořit správné klima a prostředí. Nadšení a nasazení společnosti Motorola pro tento projekt velmi vítáme a těší nás, že s námi spolupracuje.“

Společnosti Motorola a Cisco realizovaly první komerční síť GPRS na světě, kterou 26. června 2000 spustila ve Velké Británii firma BT Cellnet.

O společnosti Motorola

Motorola, Inc. (NYSE: MOT) je předním světovým poskytovatelem integrovaných komunikačních řešení a zabudovaných elektronických řešení. Tržby společnosti v roce 2000 dosáhly 37,6 miliard dolarů. Pro více informací o společnosti Motorola navštivte prosím www.motorola.com.

O programu MAGNET společnosti Motorola

Program MAGNET (Motorola's Ap­plications Global Network) podporuje vývoj a komerční využití aplikací pro bezdrátové sítě založené na nových technologiích. Vývojářům softwarových aplikací poskytuje potřebné nástroje, školení, zdroje a služby, které jim umožní vypracovat řešení tak, aby se mohla uplatnit na trhu. Jelikož Motorola patří k předním společnostem v oblasti bezdrátových technologií, nabízí vývojářům skvělou příležitost pracovat s nejmodernějšími komunikačními zařízeními, infrastrukturou, programovým vybavením a hlasovými i datovými technologiemi. Více informací o členství v programu MAGNET naleznete na adrese www.motorola.com/uk­magnet.

O alianci Motorola/Cisco

Strategická aliance firem Motorola a Cisco dodává koncová řešení pro bezdrátový přístup k Internetu a pro hlasové, datové a video služby v mobilních sítích. Její systémy GPRS komerčně využívají operátoři po celém světě a tyto systémy zajišťují rozhodující cestu k mobilním komunikacím 3. generace. Díky projektu InvisixTM mohou operátoři integrovat do svých mobilních sítí aplikace třetích stran s řadou zajímavých funkcí a vyhodnotit jejich přínos pro vlastní sítě ve střediscích Invisix Centres of Excellence.

O společnosti BT wireless

BT wireless má silné zastoupení v Evropě prostřednictvím vlastních provozovatelů sítí ve Velké Británii, Německu (Viag Interkom), Holandsku (Telfort), Irsku (Esat Digifone) a na ostrově Man (Manx Telecom). BT wireless rovněž provozuje Genie, jeden z předních evropských internetových portálů pro přístup z mobilních zařízení. Společnost je také držitelem licencí pro provozování služeb v mobilních sítích 3. generace ve Velké Británii, Německu a Holandsku – ve všech oblastech již spustila služby GPRS. Firma pravděpodobně zažádá o licenci na provozování sítě 3. generace v Irsku, kde má brzy začít výběrové řízení. Společnost BT 10. května oznámila, že do konce roku hodlá firmu BT wireless osamostatnit.

O iniciativě Expidas

Expidas je pro vývojáře aplikací pro bezdrátové sítě prostředkem pro vývoj produktů v sítích 2., 2,5. a (v budoucnu) 3. generace a možností oslovit zákazníky společnosti BT wireless. Úspěšní vývojáři získají přístup ke specializovaným zařízením v prostorách Ealing Film Studios v západním Londýně a budou moci spolupracovat s týmem techniků a obchodníků, kteří jim pomohou s testováním a integrací produktů, případně i s jejich komerčním spuštěním. Vývojáři, kteří se chtějí zúčastnit tohoto projektu, se mohou registrovat na webové stránce iniciativy Expidas. Tato informace by také měla být k dispozici společnostem pracujícím s rizikovým kapitálem, které hledají investiční příležitosti. Webová stránka obsahuje i technické údaje, popis projektu a informace o školeních, konzultacích a testovacích spojeních na GPRS. www.expidas.com

MOTOROLA, stylizované logo v podobě písmena M a všechny další značky jsou obchodní značky společnosti Motorola, Inc. ® Reg. U.S. Pat & Tm. Off. Všechny ostatní názvy produktů a služeb jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

Karel Kotrba
Motorola s. r. o.
Karel.kotrba@mo­torola.com
tel. +420 2 21 85 21 01
fax +420 2 21 85 21 90

Daniela Beranová
Herald Communications
beranova@herald-pr.cz
tel. +420 2 24 23 26 50
fax +420 2 24 23 26 53

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).