Hlavní navigace

Motorola aktivuje mobilitu podniků s inovativním řešením Voice-over-Wireless-LAN

[Tisková zpráva] Kvalitní hlasový přenos na úrovni pevné linky a první Windows Mobile VoWLAN Smartphone

Sdílet

Praha 4. června 2009 – Společnost Motorola Enterprise Mobility, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, oznamuje, že v nadcházející době budou v Evropě k dispozici její řešení Total Enterprise Access and Mobility (TEAM) Voice-over-Wireless Local Area Networks (VoWLAN) a základní verze TEAM Express. Řešení TEAM jsou součástí komplexního portfolia, jehož cílem je poskytovat uživatelům z řad podniků mobilní komunikaci, kterou potřebují pro zlepšení zákaznického servisu, spolupráce a produktivity.

Se stále častějším přijímáním Wireless LAN (WLAN) sítí ve všech průmyslových odvětvích v celé Evropě, hledá stále větší množství podniků způsoby, jak dále zefektivnit svá WLAN řešení. Integrace hlasu představuje významnou příležitost, jak probudit mobilitu pracovních sil, zvýšit produktivitu a snížit operační náklady. Tento trend odráží i nedávná zpráva z výzkumu, který provedla společnost Infonetics Research, a který předpověděl, že počet Wi-Fi telefonů s jedním módem, které budou používány v oblasti EMEA v podnikové sféře poroste o 28,2 % (CAGR – průměrná roční míra růstu) až do roku 2013.

Oceněné řešení TEAM VoWLAN od společnosti Motorola posouvá VoWLAN nad rámec hlasového přenosu, a to díky přístupu k mobilnímu e-mailu, synchronizaci diáře a kontaktů, text messagingu, přístupu k internetu a intranetu a flexibilnímu systému Windows Mobile 6.1 pro celou řadu profesionálních aplikací. Díky tomu, že nabízí telefonní služby na úrovni ústředny spolu s integrovanou PBX a profesionální Push-to-Talk (PTT) schopností, dokáže řešení TEAM také funkčně spolupracovat se stávajícími rádiovými systémy přijímač – vysílač od společnosti Motorola.

„Naši zákazníci požadují hlasová a datová řešení na profesionální úrovni, která jim mohou pomoci zlepšit produktivitu a zároveň snížit operační náklady,“ uvádí Mark Brackley, generální ředitel společnosti Jade Online, která je prvním autorizovaným partnerem pro TEAM řešení ve Spojeném království. „TEAM VoWLAN řešení od společnosti Motorola splňuje tyto nároky, protože dokáže přeměnit stolní telefon i počítač na virtuální kancelář, která se snadno vejde do kapsy a poskytuje komplexní funkcionalitu pro profesionální účely v jednom zařízení podnikové třídy ve spotřebitelském stylu, které je navrženo tak, aby vydrželo celodenní a každodenní provoz.“

TEAM VoWLAN řešení následuje zavedenou praxi v networkingu a je proto snadno integrovatelné do stávajících WLAN a PBX infrastruktur a navíc vytváří jedinou společnou platformu pro poskytování integrovaných hlasových a datových služeb. Toto pro budoucnost otevřené řešení dokáže provést škálování pro pár, ale také až pro 4500 uživatelů a snadno zahrne budoucí vlastnosti TEAM řešení, včetně duálního módu (VoWLAN a celulární) a rozšíření služeb na další zařízení od společnosti Motorola, jako je například řada mobilních terminálů vybavených hlasovými schopnostmi.

„TEAM VoWLAN řešení je od základu konstruováno tak, aby poskytovalo hlasovou kvalitu, součinnost, mobilitu, škálovatelnost, bezpečnost a uživatelskou zkušenost, kterou podniky vyžadují,“ říká Imran Akbar, viceprezident a generální ředitel pro konvergovanou podnikovou komunikaci ve společnosti Motorola Enterprise Mobility Solutions business. „Začleňuje přesvědčivou kombinaci odborných znalostí společnosti Motorola v akci a důležitých podnikových bezdrátových hlasových i mobilních řešení. Řešení TEAM má architekturu nerušivého překrytí a může být snadno instalováno bez následných změn ve stávající infrastruktuře.“ Řešení TEAM Express dále rozšiřuje portfolio hlasových řešení na základní úrovni pro zákazníky, kteří požadují pouze jednoduchou hlasovou komunikaci. Řešení TEAM Express poskytuje prakticky okamžitou hlasovou komunikaci typu Push-to-Talk (PTT) mezi různými typy zařízení, včetně mobilních terminálů vybavených hlasovými schopnostmi od společnosti Motorola, jejích smartphonů TEAM VoVLAN a přijímacích a vysílacích rádiových přijímačů, které slouží ke zvýšení produktivity a schopnosti reagovat na podněty u pracovních sil. Řešení TEAM Express je hlasový klient ke stažení, který zefektivňuje stávající WLAN infrastrukturu a nevyžaduje žádné servery nebo integraci PBX, a poskytuje rychlou a snadnou cestu k vzájemné součinnosti.

TEAM VoWLAN a TEAM Express řešení budou představena v Evropě v následujících měsících prostřednictvím členů programu Motorola PartnerSelect.

O společnosti Motorola
Společnost Motorola je celosvětově známá inovacemi v oblasti komunikačních technologií a soustředí se na pokrok ve způsobu, jakých se svět spojuje. Od širokopásmových komunikačních infrastruktur, podnikové mobility a řešení pro veřejnou bezpečnost až po HD video a mobilní zařízení vede Motorola další vlnu inovací, které pomáhají lidem, podnikům i státním institucím v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Motorola (NYSE: MOT) dosáhla v roce 2008 prodeje ve výši 30,1 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti, prosím, navštivte www.motorola.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).