Hlavní navigace

Motožurnál.centrum.cz -- nový server ČRo 1 -- Radiožurnálu a portálu Centrum.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Motožurnál.cen­trum.cz – nový server ČRo 1 – Radiožurnálu a portálu Centrum.cz

Nový internetový server o automobilismu. Informace o aktuální situaci na silnicích, praktické rady pro motoristy, testy aut, právní poradna, sportovní automobilové zpravodajství.

Dnes byl spuštěn nový internetový server o automobilismu Motožurnál.centrum.cz. Společný projekt ČRo 1 – Radiožurnálu a portálu Centrum.cz má přinést internetovým uživatelům kvalitní informace z oblasti nových i ojetých vozů, testy vozů a právní poradnu. Server Motozurnal.cen­trum.cz vznikl propojením oblíbeného pořadu Motožurnál vysílaného každý den na ČRo 1 – Radiožurnálu se specializovaným serverem o autech na portálu Centrum.cz s názvem Centrum Auto.

„Hledali jsme cestu, jak efektivně využít již zpracované informace v pořadu Motožurnál. Spojením s portálem Centrum.cz dokážeme udělat jednak dobrý server pro automobilisty a jednak zvýšíme povědomost o pořadu jako takovém. Zároveň dosáhneme zvýšení povědomí i o dalších aktivitách Českého rozhlasu na internetu,“ říká Alexandr Pícha, šéfredaktor ČRo 1 – Radiožurnálu. „Pořad Motožurnál vysílá ČRo 1 – Radiožurnál denně od 13:00 hodin, jedná se o nástupce pořadu Motorevue,“ dodává Pícha.

Obsahově server navazuje na pořad Motožurnál a server Centrum Auto. Čtenáři získají informace o aktuálním dění na silnicích, praktické rady o automobilech a jejich udržování, mohou si též přečíst informace z testování nových modelů. Pro sportovní automobilové fanoušky jsou připraveny aktuality díky propojení s Centrum Auto. O aktuální situaci na českých silnicích se dozví prostřednictvím propojení se Zelenou Vlnou Českého rozhlasu.

Dále Motožurnál.cen­trum.cz obsahuje velmi rozsáhlou právní poradnu. Zde řidiči naleznou například články za co a jak mohou být pokutováni, kdy jim může být odebrán řidičský průkaz či jak nakládat s dovezeným vozidlem.

„Věřím, že server Motožurnál.cen­trum.cz bude na českém internetu špičkou v motoristickém obsahu. Spojením kvalitního pořadu Radiožurnálu a širokého záběru portálu Centrum přinášíme praktickou a obsahově zajímavou službu,“ komentuje Ondřej Tomek, ředitel portálu Centrum.cz.

Provoz portálu centrum.cz zahájila v září 1999 společnost NetCentrum, s.r.o. Dnes je druhým nejnavštěvovanějším a zároveň nejrychleji rostoucím serverem na českém internetu. Na www.centrum.cz využívají zákazníci výkonný vyhledávač, používají e-mailové schránky zdarma nebo se baví na Xchatu či na Herně. Samozřejmostí je velké množství aktuálních a praktických informací (zpravodajství, počasí, program televize atd.), internetová prodejna letenek ( letenky.centrum.cz) a internetový obchod ( nakupni.centrum.cz).

Kontakt:
Ingrid Fikr
Public Relations
NetCentrum, s.r.o.
Tel. 0605 45 86 20
E-mail: ingrid.fikr@net­centrum.cz

Kontakt ČRo:
Obsahová náplň serveru:
Aleš Stiburek, tel. 2155 2082
E-mail: ales.stiburek@cro­.cz

Public relations:
Petra Sklenářová, tel. 2155 2150
E-mail: petra.sklenaro­va@cro.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).