Hlavní navigace

Mozilla.org zvyšuje bezpečnost svých produktů

[Tisková zpráva]

Sdílet

Mozilla.org zvyšuje bezpečnost svých produktů

Praha, 10. srpna 2004 – Projekt CZilla oznamuje uvolnění lokalizovaných aktualizací produktů Mozilla.org – balíku internetových aplikací Mozilla 1.7.2 CZ, webového prohlížeče Mozilla Firefox 0.9.3 CZ a poštovního klienta Mozilla Thunderbird 0.7.3 CZ. Dostupné jsou verze pro operační systémy MS Windows a GNU/Linux.

Aktualizace, odstraňující několik potenciálních bezpečnostních chyb objevených na konci července, dále zvyšují bezpečnost uživatelů produktů Mozilla.org. Uživatelům je doporučen brzký přechod na aktualizované ver­ze.

Jelikož bezpečnost a ochrana soukromí uživatelů je pro Mozilla Foundation, americkou neziskovou organizaci zastřešující vývoj produktů Mozilla.org, důležitým cílem dnes i v budoucnu, oznámila 2. srpna nový Security Bug Bounty Program. V jejím rámci odmění 500 dolary každého uživatele, který nahlásí případnou kritickou bezpečnostní chybu ve volně dostupném kódu jejích aplikací. Program, který by měl vést k objevení a opravě bezpečnostních chyb před jejich zneužitím, je dotován americkou společností Linspire, Inc. a prvním vesmírným turistou Markem Shuttleworthem.

Mozilla Security Bug Bounty Program:
http://www.mo­zilla.org/secu­rity/bug-bounty.html

Ke stažení:

Mozilla 1.7.2

Mozilla Firefox 0.9.3

Mozilla Thunderbird 0.7.3

Podpora uživatelů v diskusním fóru: forum.czilla.cz

Kontakt: info@czilla.cz, www.czilla.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).