Hlavní navigace

MPO podpoří účast českých ICT firem na veletrhu CeBIT

[Tisková zpráva] Czech ICT Alliance, oficiální vývozní aliance působící pod záštitou agentury CzechTrade, organizačně zastřeší letošní účast českých ICT firem na největším specializovaném veletrhu ICT v Evropě CeBIT. Firmy, které se s aliancí veletrhu zúčastní, navíc získají také zajímavý příspěvek od Ministerstva průmyslu a obchodu.

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) aktivně podpoří účast českých ICT firem na největším a nejvýznamnějším specializovaném evropském veletrhu informačních a komunikačních technologií CeBIT, který se uskuteční od 4. do 9. března t.r. v německém Hannoveru. Prostřednictvím Czech ICT Alliance poskytne účastníkům dotaci ve výši zhruba 50 tisíc korun na stánek. Veletrhu CeBIT se pod hlavičkou Czech ICT Alliance zúčastní skoro 20 českých ICT firem. Partnerem jim bude také CzechInvest – agentura pro podporu podnikání a investic.

Společná expozice Czech ICT Alliance, CzechInvestu a několika firem, která bude podávat komplexní informace o českých vystavovatelích, bude umístěna v Hale 4 a bude centrem celé české účasti na CeBITu. V tomto místě budou k dispozici také propagační materiály o České republice, českém IT průmyslu a ostatních firmách. Kromě toho zde budou k dispozici i kulturní a turistické podklady propagující ČR a aktivity MPO a ostatních klíčových úřadů. Další čeští vystavovatelé budou vystavovat podle nomenklatury v ostatních halách dle jejich zaměření.

Czech ICT Alliance bude na přípravě společné expozice spolupracovat s reklamní agenturou RAPID, která účast českých firem na veletrhu CeBIT tradičně zajišťuje.

„Velice si vážím podpory, kterou ministerstvo průmyslu a obchodu poskytlo firmám, jež se zúčastní letošního CeBITu,“ ocenil podporu výkonný ředitel aliance Michal Zálešák. „Věřím, že letošní CeBIT bude pro český ICT průmysl velice přínosný. Přislíbená dotace i aktivní podpora Czech ICT Alliance a CzechInvestu jistě významně podpoří snahu českých ICT firem ‚prodat‘ své znalosti a zkušenosti.“

CeBITu se pod hlavičkou Czech ICT Alliance zúčastní mimo jiné společnosti 2N Telekomunikace a.s., 2P Commercial Agency s.r.o., amotIQ s.r.o., ATH system s.r.o., AVG Technologies CZ, s.r.o., CN Resources International (CZ) a.s., IBA Group a.s., Inteli spol. s r.o., Koukaam a.s., Kvintech a.s., Level s.r.o., MAPFACTOR, s.r.o., POWER products s.r.o., Satca spol. s.r.o., SECAR Bohemia, a.s, TRITON Pardubice spol. s.r.o., V.D.O. Trading s.r.o.

„Cílem Czech ICT Alliance je propagace českých ICT firem v zahraničí a podpora jejich zahraničních aktivit. Aktivní účast na nejvýznamnějším evropském ICT veletrhu je proto logicky jedním z vrcholů naší každoroční práce,“ upozornil Zálešák. „O to víc nás těší, že se naše aktivity rozhodlo finančně podpořit i ministerstvo průmyslu a obchodu.“