Hlavní navigace

Mr. GS : Bubenická lekce češtiny

[Tisková zpráva] V dalším premiérovém dílu populární talk show Mr. GS bude prvním hostem na jevišti pražského Divadla Metro známý hudebník a oční lékař Imran Musa Zangi. Prozradí nám, jaký je rozdíl mezi bubny a perkusemi a na co všechno se dá hrát. Jak se dorozumívá s cizinci, jejichž řeč neovládá?

Sdílet

Které jazyky jsou podle jeho názoru nejrytmičtější? Víte, že je možné bubnovat i na vlastní tváře? Jaký je rozdíl mezi krátkozrakostí a dalekozrakostí? A jak dopadne odborné vyšetření Richarda Genzera a Michala Suchánka přímo na jevišti?

Poté si protagonisté pořadu pozvou na jeviště hvězdu malých rolí Alici Šnirychovou, která vyučuje jevištní mluvu na mezinárodní herecké konzervatoři. Divadelní, filmová, televizní, rozhlasová a dabingová herečka nám mimo jiné prozradí, jak se učí budoucí herci mluvit a jakými říkankami si přitom pomáhají. Která z jejích dosavadních rolí byla zatím nejmenší a dostala také už někdy větší? A co nám trio Genzer-Suchánek-Kopta zahraje a zazpívá na závěr?

To i mnoho dalších zajímavostí se dozvíme v dalším premiérovém dílu úspěšného pořadu Richarda Genzera a Michala Suchánka Mr. GS, který vysílá televize Nova ve čtvrtek 17. prosince 2009 od 22.15 hodin. Další podrobnosti nabízejí internetové stránky pořadu na adrese www.nova.cz/mrgs.