Hlavní navigace

Mrazivě vášnivé příběhy

[Tisková zpráva] SOBOTA - Sobotní romantický snímek Zamilovaný Shakespeare zavede od 20.15 hod do doby života famózního anglického dramatika. Ten nachází inspiraci pro svou novou hru Romeo a Julie v náruči půvabné lady Violy, která tolik miluje divadlo, že se vydává za muže, aby si mohla zahrát. Z lásky na první pohled se rozhoří osudový vztah, do něhož se zaplete i sama královna Alžběta I. Vášnivá láska však nemůže být naplněna – Lady Violu čeká totiž svatba s jiným mužem. V hlavních rolích snímku zazáří svým výkonem Gwyneth Paltrowová a Geoffrey Rush.

Sdílet

Podlehnout Mrazivé vášni mohou diváci v sobotu od 22.30 hod, společně s Richardem Gerem, Kim Basingerovou a Umou Thurmanovou. Úspěšný psychiatr Isaac se nebezpečně zaplete se svůdnou Heather, která je však vdaná za násilnického muže. Jednoho večera ho zabije a přesvědčí Isaaca o dočasném pominutí smyslů z alkoholu. Zamilovaný psychiatr ji v nadcházejícím soudním procesu dopomůže k osvobození, ale záhy zjistí, že byl od začátku jenom kolečkem v promyšleném plánu na získání milionové pojistky.

NEDĚLE – V neděli zavítá od 20.15 hod na televizní obrazovky Posel budoucnosti. Zpustošenou krajinou se potlouká tulák, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom z jeho vystoupení je proti své vůli zrekrutován do armády. Podaří se mu však uprchnout, a aby při útěku nezmrznul, vezme si z náhodně nalezené kostry pošťáckou uniformu. S cílem zůstat naživu přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených Států. Režie i hlavní role snímku se ujal Kevin Costner, který se tak pokusil zopakovat svůj slavný výkon při filmu Tanec s vlky.

Ponořit se do světa IMAX ve filmu, který přináší jedinečnou možnost setkat se tváří v tvář s obyvateli podmořských hlubin, mohou diváci v neděli od 23.25 hod ve snímku Život v moři 3D. Film obsahuje záběry podmořských živočichů, děsivých, krásných i legračních zároveň. Ukazuje rozmanitost podmořského života, stejně jako i pravidla, která v něm vládnou. Film získal prestižní cenu PANDA za Nejlepší velkoplošný film. PANDA je přední ocenění udělované přírodovědeckým filmům či projektům a je v této oblasti stejně významnou cenou jako např. americký OSCAR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).