Hlavní navigace

MS Freestyle lyžování na NOVA Sport

[Tisková zpráva] V pondělí, 2. 3. 2009, uvidí diváci na stanici NOVA Sport první ze série přímých přenosů z mistrovství světa ve freestyle lyžování, které se letos koná v japonském Inawashiru.

Sdílet

Praha 26. února 2009 – NOVA Sport přináší exklusivní přímé přenosy z 12. mistrovství světa ve freestyle lyžování. Na japonském území se MS uskuteční již podruhé, když první MS se konalo v roce 1997 v areálu poblíž Nagana, jako předolympijský test. Diváci uvidí finálové jízdy ze všech disciplín: jízda v boulích, paralelní jízda v boulích, akrobatické skoky a jízda v U- rampě.

Pro fanoušky z České Republiky budou, po odchodu Aleše Valenty, nejzajímavější závody v jízdě v boulích a skikrosu. V závodech světového poháru v jízdě v boulích se v letošní sezóně skvěle daří Nikole Sudové, která v posledním závodu v norském Vossu nestačila pouze na Aiko Uemuraovou, závodnici pořádající země MS v Japonsku a jednu z hlavních favoritek MS.

Velká pozornost bude upřena i na Tomáše Krause, aktuálně vedoucího jezdce seriálu MS, který se bude snažit získat svůj třetí titul mistra světa ve skikrosu v řadě. V předolympijské sezóně si Kraus drží stále skvělou výkonnost a bude jednou z velkých medailových nadějí při premiéře skikrosu na olympiádě ve Vancouveru 2010.

NOVA Sport bude vysílat přímé přenosy a záznamy všech finálových jízd jednotlivých disciplín.