Hlavní navigace

Microsoft rozšiřuje možnosti virtualizace pro podnikové zákazníky

[Tisková zpráva] Moderní přístupy nabízejí firmám úspory nákladů a jejich zaměstnancům pohodlnější práci z domova

Sdílet

Praha, 7. dubna 2010 – Microsoft představil nové technologie spojené s virtualizací koncových stanic a aplikací. Ve spolupráci se společností Citrix Systems nabídl stávajícím i novým klientům výhodnější licenční podmínky a balíčky produktů. Microsoft těmito kroky vychází vstříc novým požadavkům na flexibilitu podnikových informačních systémů a na rostoucí potřebu vzdáleného přístupu k firemním aplikacím a datům. Cestu k úsporám a pohodlnější práci nabízí využití virtualizovaných osobních počítačů, ke kterým je možné přistupovat na dálku, nebo změna distribuce aplikací na koncové stanice.

„Zaměstnanci potřebují větší volnost v tom, kde a jak pracují. IT oddělení v kontrastu s tímto požadavkem potřebují zajistit maximální bezpečnost a spolehlivost informačních systémů,“ říká David Hruška, manažer serverové divize společnosti Microsoft. „Naše strategie pro virtualizaci osobních počítačů poskytuje firemním zákazníkům unikátní možnost tyto protikladné požadavky vyvážit díky využití stávajících prostředků a jejich propojení se světem virtualizovaných systémů.“

„Dlouholeté partnerství společností Microsoft a Citrix, především v oblasti virtualizace aplikací, oceňují miliony uživatelů na celém světě již přes 20 let. Nyní rozšiřují spolupráci i v oblasti virtualizace desktopů, v rámci které nabízí integrovaná řešení, jež poskytují mnohem lepší flexibilitu, návratnost investic a uživatelský komfort než jakékoli jiné řešení na současném trhu,“ dodáva Ondřej Marek, regionální marketingový manažer pro východní Evropu, Citrix Systems.

Mezi hlavní požadavky spojené s virtualizací osobních počítačů patří snižování provozních nákladů, zvýšení kontroly nad citlivými daty a rychlejší nasazování nových aplikací. Nejnovější studie celkových nákladů na pořízení a provoz aplikací ve virtualizovaném prostředí ukázala, že zákazníci používající technologii Microsoft Application Virtualization (App-V) získali přímé roční úspory 156 USD na jeden počítač. Tyto úspory byly dosaženy v oblasti mzdových nákladů IT oddělení, podpory koncových stanic a licencování. Vedle toho jsou odhadovány nepřímé úspory v oblasti produktivity koncových uživatelů ve výši 125 USD na jeden počítač. Celkem se tedy jedná o úsporu ve výši 280 USD na jeden počítač.

Novinky v oblasti virtualizace osobních počítačů zahrnují:
Nové obchodní nabídky spojené s architekturou Virtual Desktop Infrastructure (VDI), která staví na provozu operačních systémů na virtuálních počítačích v datových centrech s možností přístupu z klasických PC i tenkých klientů. Tento systém je maximálně vhodný pro pracovníky, kteří pracují z domova nebo tráví čas v terénu. Ve spolupráci se společností Citrix Systems Microsoft nabízí akci „Záchrana pro VMware VDI“, která zákazníkům používajícím VMware View umožňuje přejít na řešení od Microsoftu bezplatnou výměnou až 500 licencí. Akce „VDI Kick Start“ potom nabízí novým zákazníkům více než padesátiprocentní snížení ceny licencí oproti doporučeným prodejním cenám. Podmínky a další podrobnosti o těchto akcích jsou k dispozici na webových stránkách www.citrixandmi­crosoft.com.

Vylepšený licenční model pro virtuální osobní počítače s Windows. Od 1. července 2010 nebudou muset zákazníci v rámci licenčního programu Software Assurance pro desktopové operační systémy kupovat zvláštní licence pro přístup operačního systému Windows v prostředí VDI. Právo přístupu k virtuálnímu osobnímu počítači bude nově jednou z výhod programu Software Assurance pro deskotopové operační systémy.

Větší podporu práce z domova. Od 1. července 2010 budou moci zákazníci se Software Assurance pro desktopové operační systémy a licencemi Virtual Desktop Access přistupovat k desktopovému systému Windows na virtuálních strojích i z počítačů mimo vlastní firemní infrastrukturu, tedy z domácích počítačů nebo veřejných terminálů v hotelích či na letištích.

Dostupnější virtualizaci systému Windows XP v režimu Windows XP Mode. Díky absenci požadavku na přímou hardwarovou podporu virtualizace na konkrétním osobním počítači. Tato změna usnadní přechod na Windows 7 celé řadě malých a středních firem, které ke svému fungování stále potřebují aplikace určené pro Windows XP.

Dvě nové funkce Windows Serveru 2008 R2 s aktualzací Service Pack 1. První, Microsoft Dynamic Memory, umožní zákazníkům libovolně měnit kapacitu operační paměti dostupnou virtuálním počítačům v závislosti na vytížení hostitelského serveru. Druhá, Microsoft RemoteFX, pak uživatelům virtuálních počítačů a aplikací nabídne multimediální podporu a trojrozměrnou grafiku při vzdáleném přístupu k informacím.

Technologickou dohodu s Citrix Systems podle níž budou Microsoft a Citrix Systems spolupracovat na využití technologie HDX pro zobrazení uživatelského prostředí XenDesktop ve vysokém rozlišení, jako rozšíření platformy Microsoft RemoteFX.

Aplikační virtualizace – studie snížení nákladů je ke stažení na http://downlo­ad.microsoft.com/dow­nload/E/5/C/E5C­17DCA-1387–4D50-AFFC-2C4DC47126E7/APP-V%20Cost%20Re­duction%20Whi­te%20Paper%20-%20FINAL%2009–09–09.pdf

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).