Hlavní navigace

MSI rozšiřuje rodinu grafických karet série Lightning o novou N480GTX Lightning

[Tisková zpráva] Power4 Architektura pro extrémní přetaktování

Sdílet

Série grafických karet Lightning společnosti MSI, předního světového výrobce základních desek a grafických karet, si získala skvělé renomé jak mezi pokročilými uživateli, tak ve světových médiích. Nejnovější člen této rodiny, MSI N480GTX Lightning, je šitý na míru pro extrémní přetaktování. MSI představuje unikátní architekturu Power4, která modelu N480GTX Lightning poskytuje nejsilnější a nejstabilnější výkon a výrazně zvyšuje potenciál pro přetaktování. Svědky jedinečných schopností karty byli účastníci a návštěvníci finále MSI MOA2010 v Taipei, kde švédský mistr v přetaktování “elmor” překonal dosavadní světový rekord v 3DMark Vantage. Grafická karta MSI N480GTX Lightning je doslova napěchována exkluzivními funkcemi, včetně nového systému chlazení Twin Frozr III, který je v porovnání s referenčním chladičem schopen uchladit grafické jádro na teplotu o 18 °C nižší. Samozřejmostí je také funkce trojnásobné změny napětí (Triple Overvoltage) pomocí unikátního nástroje pro přetaktování MSI Afterburner.

Novinka: Architektura MSI Power4
MSI se vždy snaží vylepšit a zdokonalit potenciál svých grafických karet a s architekturou Power4 nyní učinila další významný krok. Architektura Power4 nabízí 16fázovou digitální napájecí soustavu, schopnou dodávat kartě stabilní výkon až 480 W. Stabilitu signálu významně vylepšují použité kondenzátory nové generace – Proadlizer. O zajištění dostatečného a stabilního napájení GPU a pamětí se starají měděné MOSFET čipy (CopperMOS MOSFET) a pro samostatné napájení pamětí navíc slouží unikátní samostatný 6pinový napájecí konektor PCI-Express. Ať už jste zaměřeni na extrémní přetaktování nebo jste pokročilý uživatel, díky těmto speciálním funkcím, vlastnostem a výbavě od MSI získáte lepší stabilitu a kvalitu za všech okolností.

Twin Frozr III – evoluce chladiče s výsadním postavením
MSI za své unikátní a efektivní řešení chladiče Twin Frozr získala mnohá ocenění. Grafika N480GTX Lightning je osazena novou generací chladiče Twin Frozr, který posouvá standard a kvalitu chlazení ještě výš. Poniklovaná měděná základna chladiče je s hustým žebrováním chladiče spojena unikátními heatpipe s průřezem 8 mm – MSI Superpipe. Z obou stran grafické karty jsou připevněny dva monolitické chladiče (heatsink), které odvádějí teplo od důležitých komponent, jako jsou paměťové moduly. Celý blok je pak chlazen dvěma rozměrnými tichými ventilátory s průměrem 9 cm. Chladič Twin Frozr III dokáže kartu „zmrazit“ na teplotu až o 18 °C nižší než referenční chladič.

MSI N480GTX Lightning, šampion extrémního přetaktování
MSI Afterburner je prioritní nástroj pro přetaktování na akcích MSI mistrovství v přetaktování (Masters Of Overclocking) a Afterburner je ideálním společníkem pro N480GTX Lightning. Díky nejnovější verzi nástroje Afterburner mohou uživatelé měnit napětí GPU, pamětí a fázového závěsu (PLL) a mají tak další cestu k přidání výkonu N480GTX Lightning. Díky funkci trojnásobné změny napětí (Triple Overvoltage) uživatelé získají kartu, jejíž potenciál pro přetaktování je až o 34 % vyšší, než u referenční karty a mohou tak výkon N480GTX Lightning ždímat na opravdové maximum.

Společnost MSI stále naslouchá přáním overclockerů a jejich časté požadavky na vlastnosti a funkce implementuje do série grafických karet Lightning. Karty řady Lightning nabízí komfort v podobě měřicích bodů V-Checkpoints, ale N480GTX Lightning jde v tomto ohledu mnohem dál. Funkce V-Switch umožňuje okamžité nastavení a změny napětí a pomocí přepínače OCP je možné dokonce vyřadit ochranu proti přepětí. Před chybami a poškozením kartu ochrání dva BIOSy (Dual-Bios) a přepínač XtremeCool pro extrémní chlazení. Díky funkci PWM Clock Tuning dosahuje digitální napájecí kaskáda daleko lepších a stabilních výkonů. Sečteno a podtrženo, MSI N480GTX Lightning je skutečným králem grafických karet navržených pro extrémní přetaktování.

Military Class komponenty a SFC cívky: kvalita a stabilita
Grafika MSI N480GTX Lightning je osazena vybranými Military Class komponentami nové generace. Mezi ně patří i Hi-c CAP kondenzátory s životností osmkrát delší, než běžné pevné kondenzátory. Celokovové zalité cívky (SFC – Super Ferrite Chokes) zvyšují proud o 30 % a pevné kondenzátory mají životnost 10 let. Díky Military Class komponentám má karta N480GTX Lightning delší životnost a lepší stabilitu.

MSI N480GTX Lightning – Mistr světa, karta mistrů
Nadšenci a fanoušci přetaktování a hardwaru z celého světa byli svědky finále MSI mistrovství světa v přetaktování (MOA 2010) v Taipei, kde švédští účastníci Elmor a ME4ME pokořili světový rekord v 3DMark Vantage. Jakmile se finalisté MOA 2010 s kartou N480GTX Lightning během soutěže blíže seznámili, vyšlo najevo, jaký je skutečný potenciál této vlajkové lodi MSI. Grafika MSI N480GTX Lightning je první GTX480 na světě, na které se podařilo dosáhnout 100% přetaktování frekvence GPU, čímž předskočila nejbližšího soupeře o 125 MHz. To vše vedlo k fantastickým výsledkům a světovým rekordům v 3DMark Vantage, 3DMark 03 a Unigine Heaven. A to nejlepší je, že všechny tyto nové rekordy byly ustanoveny ještě před dnešním oficiálním uvedením karty.

Název: N480GTX Lightning
Modelové označení: V228
Grafický čip: NVIDIA GeForce GTX 480
Kódové označení: GF100
Počet CUDA jader: 480
Frekvence jádra: 750 MHz
Frekvence shaderů: 1500 MHz
Frekvence pamětí: 4000 MHz
Velikost paměti: 1536 MB GDDR5 Šířka paměťové sběrnice: 384 b
Výstupy: DisplayPort / HDMI / 2× DL-DVI
TDP: 269 W
Rozměry karty: 305×127×45mm
Formát: ATX
DirectX: 11
OpenGL: 4.0
CUDA: √
SLI: Y, 3-Way
PhysX: √
PureVideo HD: √

Více informací o cenách a dostupnosti MSI produktů získáte u svého MSI partnera.

O společnosti MSI
MSI se pyšní více než dvacetiletou zkušeností v navrhování a výrobě IT produktů s vysokým výkonem. Produktovou řadou MSI jsou základní desky, grafické karty, notebooky, spotřební elektronika, barebony, budování sítí, serverové výrobky a plně integrované externí periferie. S certifikací ISO 9001 a ISO 14001 poskytují výrobky MSI nejvyšší výkon, spolehlivost a zvýšenou produktivitu. Naše výrobky dodáváme prostřednictvím místních poboček v Holandsku, Srbsku, Německu, Itálii, Polsku, Francii, Rusku, Taiwanu, USA, Kanadě, Brazílii, Japonsku, Číně, Korei, Austrálii, Velké Británii a Indii. MSI dodává své produkty distributorům, výrobcům PC a systémovým integrátorům. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách www.msi.eu.

Společnost Mystar Computer BV (MSI Holandsko) byla založena v roce 1998. Naleznete ji v Sonu blízko Eidhovenu a spravuje celý marketing, obchod, logistiku a poprodejní servis zákazníků v celé Evropě.