Hlavní navigace

Dravec znovu na scéně – MSI uvádí grafickou kartu N460GTX Hawk

[Tisková zpráva] Díky “Triple Overvoltage” dokáže překonat hranici 1 Ghz při chlazení vzduchem

Sdílet

Společnost MSI, přední světový výrobce základních desek a grafických karet, navazuje na celosvětový úspěch své grafiky R5770 Hawk a dnes oficiálně uvedla novou kartu N460GTX Hawk. Nová grafická karta je vybavena funkcí Triple Overvoltage (trojnásobné zvýšení napětí), která umožňuje změnu napětí grafického jádra, pamětí a napětí PLL (fázový závěs). Díky tomu mohou overclockeři snadno dosáhnout hranici frekvence 1 GHz i při pouhém chlazení vzduchem. Nová karta s čipem GTX460 využívá osvědčený design MSI řady Hawk včetně 7+1fázového napájení, kontrolních bodů napájení V-Check, funkce APS (Active Phase Switching – automatické vypínání fází), chladiče Twin Frozr II se dvěma ventilátory a použitých komponent špičkové třídy Military Class.

MSI jako první nabízí funkci Triple Overvoltage
Společnost MSI, přední světový výrobce základních desek a grafických karet, navazuje na celosvětový úspěch své grafiky R5770 Hawk a dnes oficiálně uvedla novou kartu N460GTX Hawk. Nová grafická karta je vybavena funkcí Triple Overvoltage (trojnásobné zvýšení napětí), která umožňuje změnu napětí grafického jádra, pamětí a napětí PLL (fázový závěs). Díky tomu mohou overclockeři snadno dosáhnout hranici frekvence 1 GHz i při pouhém chlazení vzduchem. Nová karta s čipem GTX460 využívá osvědčený design MSI řady Hawk včetně 7+1fázového napájení, kontrolních bodů napájení V-Check, funkce APS (Active Phase Switching – automatické vypínání fází), chladiče Twin Frozr II se dvěma ventilátory a použitých komponent špičkové třídy Military Class.

7+1 fáze napájení a technologie APS
Referenční karty jsou vybaveny 5+1fázovým napájením, které je na srovnatelných kartách schopné dodat kartě maximálně 90 A. Oproto tomu design PWM se 7+1 fází napájení u karty MSI N460GTX Hawk je schopné pro GPU dodat až 120 A a významně tak zvýšit stabilitu a výkon přetaktovaného systému a přitom současně technologie APS (Active Phase Switching) pro automatické přepínání fází optimalizuje využití a spotřebu energie přesně dle zatížení a požadavků grafického čipu.

Unikátní systém chlazení – chladič Twin Frozr II se dvěma ventilátory
Díky dvěma 8cm vemtilátorům, čtyřem heat-pipe typu SuperPipe a velkému měděnému chladiči s poniklovaným povrchem dokáže jedinečný systém chlazení Twin Frozr II efektivně a účinně odvést odpadní teplo produkované grafickým čipem. Ve srovnání s referenčním chladičem je Twin Frozr II schopen snížit teplotu GPU o 18 °C níže a jeho hlučnost je až o 8,1 dB nižší. Díky skvělému řešení MSI bude vaše pracovní prostředí příjemnější, stabilnější a tišší.

Delší životnost a vyšší stabilita díky komponentám Military Class
Kromě pevných kondenzátorů, které se pozitivně projevují na výkonu a stabilitě při přetaktování, je karta osazena také cívkami Super Ferrite Chokes (SFC), které zvyšují účinnost napájení až o 10 % a výstupní proud až o 30 %. Grafická karta MSI N460GTX Hawk navíc používá i vysokokapacitní kondenzátory Hi-c CAP s tantalovým jádrem pro dokonalejší napájení GPU a jejich vliv se projevuje na celkové daleko vyšší životnosti a stabilitě grafického čipu a celé karty.

*Možnosti přetaktování se mohou u jednotlivých kusů lišit.

Název: MSI N460GTX Hawk
Grafický čip: GF104
Výrobní proces: 40nm
Počet CUDA jader: 336
Frekvence jádra: 780 MHz
Frekvence shaderů: 1560 MHz
Frekvence pamětí: 3600 MHz
Velikost paměti: 1024 MB GDDR5
Šířka paměťové sběrnice: 256 bit
Military Class komponenty: Triple výstup, Dual DVI-I + Mini HDMI
Software: Afterburner & Kombustor
DirectX: 11
OpenGL: 4.0
OpenCL: 1.0
CUDA: √
PhysX: √
SLI: √ (Dual)
TDP: 180 W
Rozměry: 238 × 111 × 37 mm

Více informací o cenách a dostupnosti MSI produktů získáte u svého MSI partnera.

O společnosti MSI
MSI se pyšní více než dvacetiletou zkušeností v navrhování a výrobě IT produktů s vysokým výkonem. Produktovou řadou MSI jsou základní desky, grafické karty, notebooky, spotřební elektronika, barebony, budování sítí, serverové výrobky a plně integrované externí periferie. S certifikací ISO 9001 a ISO 14001 poskytují výrobky MSI nejvyšší výkon, spolehlivost a zvýšenou produktivitu. Naše výrobky dodáváme prostřednictvím místních poboček v Holandsku, Srbsku, Německu, Itálii, Polsku, Francii, Rusku, Taiwanu, USA, Kanadě, Brazílii, Japonsku, Číně, Korei, Austrálii, Velké Británii a Indii. MSI dodává své produkty distributorům, výrobcům PC a systémovým integrátorům. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách www.msi.eu.

Společnost Mystar Computer BV (MSI Holandsko) byla založena v roce 1998. Naleznete ji v Sonu blízko Eidhovenu a spravuje celý marketing, obchod, logistiku a poprodejní servis zákazníků v celé Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).