Hlavní navigace

MTF Zlatá Praha v novém termínu

[Tisková zpráva] 47. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha se uskuteční od 16. do 20. října 2010 v paláci Žofín v Praze, chystá řadu novinek!

Sdílet

Česká televize letos pořádá již 47. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. Ten si od roku 1964 vybudoval pozici nejvýznamnějšího světového televizního festivalu v oblasti hudby a tance na televizní obrazovce. Mezinárodní soutěž toho nejlepšího ze světové produkce hudebních a tanečních pořadů napříč žánry proběhne tento rok nově na podzim. Festivalovým děním od 16. do 20. října 2010 ožije krásné prostředí paláce Žofín v Praze.

Změnu termínu si vyžádalo další prohloubení spolupráce festivalu s Evropskou vysílací unií (EBU) a Mezinárodním hudebním a mediálním centrem (IMZ). Širší kooperace se konkrétně projeví v programové náplni celého festivalu a jeho doprovodných akcí.

Z přehlídky MIDEM v Cannes budou na festival Zlatá Praha nově přesunuty prestižní Galapremiéry a v Praze se tak uskuteční série tří mimořádných večerů s názvem Golden Prague Premieres. Půjde o významné premiéry nedávno dokončených hudebních a tanečních filmů prestižních světových tvůrců, a to za jejich osobní přítomnosti. IMZ a EBU připravují pro letošní Zlatou Prahu i řadu workshopů, diskuzí a meetingů.

MTF Zlatá Praha chystá mnoho dalších atraktivních novinek také v doprovodném programu, který je určen jak odborné, tak i široké veřejnosti. Na festival letos zavítá jeden z nejlepších choreografů dneška Mats Ek, aby zde ve vybraných videoukázkách představil vrcholy své tvorby. Uvítáme i dlouholetého spolupracovníka Jiřího Kyliána, televizního režiséra Hanse Hulschera, jenž zde uvede ukázky z produkce legendárního Nizozemského tanečního divadla. Producent Reiner Moritz připomene tvorbu nedávno zemřelého amerického tanečníka a choreografa Merce Cunninghama.

MTF Zlatá Praha nabídne i řadu dalších akcí a bude opět zcela bezplatně otevřen všem zájemcům o kvalitní hudební a taneční pořady a filmy na obrazovce. Návštěvníci budou kromě doprovodných programů moci zhlédnout ve festivalové videotéce všechny soutěžní snímky přihlášené do 47. festivalového ročníku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).