Hlavní navigace

MTV odvysílá živý přenos koncertu „HOPE FOR HAITI NOW“

[Tisková zpráva] Dvouhodinový speciál – „teleton“ z Los Angeles, New Yorku a Haiti - bude uveden v přímém přenosu v sobotu 23. ledna od 2:00 středoevropského času v televizních sítích MTV po celém světě. V Čechách a na Slovensku ho živě odvysílá česká verze MTV.

Sdílet

Praha 21. ledna 2010 – V souvislosti se zničujícím zemětřesením na Haiti bude MTV vysílat charitativní globální teleton „Hope For Haiti Now“. Jeho spoluproducentem je kromě MTV Networks také americký herec George Clooney. Podle Clooneyho již potvrdilo účast více než sto umělců a celebrit – živě vystoupí například Coldplay, Bono a The Edge z U2, Jay-Z, Justin Timberlake, Alicia Keys, Sting, Bruce Springsteen, Rihanna nebo Stevie Wonder. V pořadu se navíc objeví spousta dalších filmových nebo televizních osobností. Z Los Angeles bude benefici moderovat sám George Clooney, z New Yorku bude pořadem provázet americký muzikant haitského původu Wyclef Jean, přímo na Haiti bude reportér CNN Anderson Cooper.

„Začali jste to vy,“ vysvětlil Clooney v rozhovoru pro MTV. „První můj telefonát byl s Judy McGrath (výkonná ředitelka MTV Networks). Řekla mi, že všichni dělají něco pro Haiti, a MTV by do toho mělo jít také. Tím se spustila celá ta lavina.“

„Hope For Haiti Now“, zatím největší teleton v historii, bude vysílán nepřerušovaný reklamou na všech kanálech MTV Networks po celém světě, dokonce i v Číně, a v dalších velkých televizních sítích, jako jsou ABC, CBS, NBC, FOX, CNN, HBO, National Geographic. Streamován bude i na největších internetových mediálních portálech.

Během živého přenosu uvidí diváci jednotné mezinárodní telelefonní číslo a adresu na internetové stránky projektu www.hopeforha­tinow.org., finanční výtěžek z teletonu bude rozdělen mezi sedm vybraných humanitárních organizací: UNICEF, Oxfam, Red Cross, the Clinton Bush Haiti fund, United nations World Food Programme, Yele Haiti Foundation a Parthers in Health.

Živý přenos „Hope For Hait Now“ sledujte na MTV v ČR a na Slovensku v noci na sobotu ve 2.00 středoevrop­ského času, reprízy jsou zařazeny do programu v sobotu ve 21.00 a v neděli ve 13.00. Přenos koncertu bude pro českou verzi MTV komentovat Libor Bouček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).