Hlavní navigace

Multidotykový tablet ASUS Eee PC T101MT

[Tisková zpráva] ASUS uvedl na český trh univerzální mobilní tablet Eee PC T101MT s multidotykovým displejem, jenž lze využít jako netbook, čtečku elektronických knih či interaktivní digitální zařízení. Uživatelé mohou provádět všechny úlohy naprosto intuitivně a snadno jen za pomoci svých prstů. Vícedotykové funkce tabletu Eee PC T101MT umocňuje sada předinstalovaného softwaru optimalizovaného pro využití vícedotykové technologie. Počítač Eee PC T101MT se prodává za 11 999 Kč s DPH.

Sdílet

Pro příležitostné, kreativní i skupinové využití
Tabletové provedení a vícedotykový displej předurčují počítač Eee PC T101MT k mnoha různým způsobům použití. V základním režimu funguje jako elektronické čtecí zařízení, na němž lze kdekoli pohodlně pročítat dokumenty nebo knihy. V režimu netbooku se počítač Eee PC T101MT mění v neocenitelného pomocníka pro různé prezentace, poznámky a diskuze, jelikož displej je možné různě naklánět tak, aby na něj zároveň vidělo více uživatelů.

S vícedotykovými funkcemi Eee PC T101MT je interakce s počítačem intuitivní a snadná. Zásluhou podpory vícedotykové technologie Multi-Touch Gestures systému Windows 7 je prakticky každou úlohu možné zvládnout pomocí klepnutí, přetažení či přitlačení. Bez problémů se dají přibližovat, otáčet nebo přesouvat fotografie. Ovládání her je mnohem interaktivnější a stránky dokumentu lze otáčet prsty – přesně jako u skutečné knihy. Produkt se dodává společně se sadou aplikací s názvem TouchSuite, umožňující uživatelům provádět nespočet úloh jen za pomoci prstů. Za zmínku stojí úpravy fotografií v programu FotoFun, zápis poznámek v programu NotePad nebo ukládání ručně psaných upomínek v programu Memos.

Pohodlné psaní
Novinka je vybavena 256úrovňovým tlakovým snímačem, takže jeho citlivý 10,1" vícedotykový displej naprosto přesně rozpoznává rukou psané písmo – bez ohledu na to, zda byl použit prst nebo přibalený ergonomicky tvarovaný stylus.

Technické parametry Eee PC T101MT
Displej: 10,1" lesklý WSVGA displej s LED podsvícením (1024×600)
Operační systém: Originální systém Microsoft Windows® 7 Home Premium
Procesor: Intel® Atom™ N450
Operační paměť: DDR2 SO-DIMM 2 GB
Úložiště: HDD 320 GB + 500 GB ASUS WebStorage)
Bezdrátové připojení k síti: WLAN 802.11n na 2,4 GHz, Bluetooth
Výdrž baterie: Li-Ion, 6,5 hodiny*
Kamera: 0,3 Mpx
Zvukový kodek: Hi-Definition Audio CODEC
Reproduktory: Stereofonní reproduktory
Vestavěný mikrofon: Směrový mikrofon
Rozhraní: 1 (15pinový D-sub pro externí monitor) VGA konektor, 3 x USB 2.0, 1 x LAN RJ-45, 2 x audio konektor (Vstup sluchátek / mikrofonu), čtečka karet: MMC/SD (SDHC)
Rozměry: 264 mm (Š) × 181,4 mm (H) × 31 mm (V)
Hmotnost: 1,3 kg (včetně baterie)
Barvy: bílá, černá

* Skutečná doba provozu na baterie závisí na modelu produktu, způsobu použití a konfiguraci. Více informací naleznete na webových stránkách http://eeepc.a­sus.com/global/com­puting.html. Předpokládaná maximální výdrž baterie v systému Windows® 7 je měřena pomocí programu MobileMark® 2.

Bezplatná jednoroční zkušební verze 500GB úložiště ASUS WebStorage. Další podrobnosti naleznete na adrese www.asuswebsto­rage.com.

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Navštivte prosím stránky www.asus.com, kde se dozvíte další informace.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).