Hlavní navigace

Multimedia Communication Server 5100 zefektivní komunikaci ve firmě i se zákazníky

[Tisková zpráva]

Sdílet

Multimedia Communication Server 5100 zefektivní komunikaci ve firmě i se zákazníky

Praha, 25. 4. 2005 – Kapsch Telecom ve spolupráci se společností Nortel přináší na český trh novou generaci komunikačního serveru  Multimedia Communication Server 5100, který ušetří čas a peníze i při nejběžnější každodenní komunikaci. Například ještě před vytočením telefonního čísla budete vědět, zda váš kolega případně klient zrovna netelefonuje, není na schůzce či zaneprázdněn. Díky rozpoznávání volajícího prozradí všechny dostupné informace, a tak pro vás získá náskok ještě před zvednutím sluchátka.

Multimedia Communication Server 5100 udává nový směr komunikace v podnikání. Tento nástroj využívá nejvyspělejší technologie k dosažení rychlého propojení spolupracovníků, zákazníků, dodavatelů a obchodních partnerů, hospodárně nakládá s časem a umožňuje každé rozhodování provést s největší možnou efektivitou. Mikrosystém MCS 5100 hladce sjednocuje hlasové, datové a video služby do jednoho kompatibilního celku, který zaručuje dosažitelnost všech aplikací sítě kdekoliv a kdykoliv. Tato technologie umožňuje snadno a v okamžitém čase zjistit, zda je adresát dostupný či nikoliv, zda je on-line, na schůzce či telefonuje nebo pracuje. To s sebou přináší i nemalé úspory nákladů na zbytečně uskutečněnou komunikaci zaměstnanců a snížení jejich neefektivně využitého pracovního času.

Do komunikační sítě lze připojit veškerou techniku od klasických telefonů přes mobilní přístroje, stolní počítače či notebooky až po veškerou bezdrátovou techniku, která se v okamžiku spojí v jediný kompaktní celek bez ohledu na situace, kde se momentálně jednotlivé části celku nachází. V praxi to umožňuje nejen pořádání ad-hoc video a telekonferencí s postupným přistupováním komunikujících uživatelů, ale i vytvoření komunikačního mostu, k němuž se uživatelé přihlašují přístupovým heslem a organizátor konference může získat informace o časech přihlášení či identifikaci účastníků. Dochází tak v aktuálním čase k propojení počítačů i telefonů pracovníků. Pro uživatele, kteří často cestují, je důležitý fakt, že s použitím Nortel VPN Gateway/Routeru lze odkudkoliv používat stejné nástroje jako v kanceláři.

Multimedia Communication Server 5100 má v nabídce služeb i zasílání krátkých zpráv, které ušetří zbytečnou komunikaci. Posláním tzv. instant message (např. Potřeboval bych s Tebou mluvit, máš čas?) nedojde ke ztrátě času telefonátem, z nějž posléze vyplyne, že volaný kolega nemá prostor ke spolupráci. Práci v týmu, který může být rozptýlen na větším území, usnadní např. sdílení aplikací, kdy s jedním dokumentem může najednou pracovat více osob (práce s finanční tabulkou, s právním dokumentem, či rentgenovým snímkem). Funce Web Push&Co-Browsing dává prostor k zaslání konkrétní webové stránky a její společné prohlížení s navigací vzdáleného uživatele. V neposlední řadě je potom pomocí funkce „send file“ možné na pozadí přenášet přímo během videokonference soubor libovolné velikosti bez vlivu na kvalitu právě probíhající komunikace.


O společnosti Kapsch
Společnost Kapsch Telecom spol. s r.o. působí na českém trhu od roku 1991 a to jak v oblasti privátních hlasových a datových sítí a integrovaných řešení hlas/data, tak i při realizaci projektů národních a mezinárodních telekomunikačních operátorů. KapschTelecom, spol. s r.o. se profiluje jako dynamicky se rozvíjející moderní podnik s operativním řízením a pevným zázemím. Současná struktura podniku se sídlem v Praze a pobočkou v Brně umožňuje snadné pokrytí republiky při zajišťování servisu zákazníkům i poskytování ostatních služeb. Centrální servisní sklad v Praze a zkušený tým techniků je základem pro poskytování servisních služeb špičkové úrovně, jak standardních, tak nadstandardních, vycházejících z individuálních požadavků zákazníků. Rovněž specialisté z  projekčního a obchodního oddělení jsou připraveni ve spolupráci se zákazníky a s využitím stabilního zázemí mateřské firmy Kapsch AG, řešit a realizovat projekty nejmodernějších komunikačních a informačních systémů.

O společnosti Nortel
Společnost Nortel je předním dodavatelem v oblasti telekomunikačních technologií. Zákazníkům, jimiž jsou poskytovatelé služeb, ale i podnikoví zákazníci, Nortel poskytuje komplexní komunikační technologie a infrastruktury, které umožňují datový, hlasový a multimediální přenos na bázi IP protokolu jak přes bezdrátové a tradiční telekomunikační sítě, tak i optické a podnikové sítě. Společnost Nortel je celosvětově zastoupena ve více než 150 zemích. Více informací naleznete na www.nortel.com.

Kontakt pro další informace
David Šimoník
O2 Communications
Tel.: +420 255 705 276
Mob.: +420 603 280 831
E-mail: david.simonik@o2com­munications.cz