Hlavní navigace

Multimediální netbook Eee PC 1201N s dvoujádrovým procesorem Intel Atom 330 a grafickým jádrem NVIDIA ION

[Tisková zpráva] ASUS představil nový netbook Eee PC v podobě modelu 1201N. Tento stylový multimediální netbook s 12“ displejem je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Atom 330 a grafickým procesorem NVIDIA ION, což přináší do kategorie netbooků vyšší výkon.

Sdílet

Plnohodnotná ergonomická klávesnice s jasně oddělenými tlačítky umožňuje velmi pohodlné psaní. Tento netbook navíc nabízí hybridní úložiště s celkovou kapacitou 750 GB*, což je dostatečný prostor pro uchování velkého množství multimediálního obsahu.

Doporučená koncová cena modelu je 12 775 Kč s DPH.

Rychlejší než dříve
Eee PC 1201N se odlišuje od běžných netbooků, které obvykle využívají pouze jednojádrový procesor Atom. Disponuje dvoujádrovým Intel Atom 330, nabízí dva DIMM sloty pro dvoukanálové paměti DDR, a proto je Eee PC 1201N schopen dosáhnout mnohem vyššího výkonu v testech PCMark05 a 3DMark06 než kterýkoli ze současných netbooků.

Vhodný i pro multimediální využití
Eee PC 1201N využívá grafický procesor NVIDIA ION. Ten nabízí kvalitní multimediální výkon včetně podpory HD videa a PC her. Technologie NVIDIA CUDA ještě vylepšuje schopnosti Eee PC 1201N při práci s vizuálním obsahem, neboť urychluje zpracování úloh s vysokými nároky na procesor, jako je například úprava videa.

Netbook Eee PC 1201N obsahuje také předinstalovanou aplikaci ArcSoft SimHD, která vylepšuje standardní kvalitu videa na vysoké rozlišení. SimHD – zásuvný modul pro ArcSoft TotalMedia Theater – zlepšuje kvalitu obrázků a podporuje také celou řadu formátů souborů. Uživatelé si proto budou moci dopřát plynulé video ve vysokém rozlišení na 12,1" HD displeji nebo prostřednictvím vestavěného portu HDMI sledovat video v rozlišení Full HD 1080p s 7.1kanálovým zvukem.

„ASUS Eee PC 1201N nabízí na netbook velmi vysoký výkon. Eee PC s grafickým jádrem ION je ideální pro každého, kdo hledá netbook, na němž se dá bez problémů přehrávat HD video, sdílet a upravovat fotografie, příležitostně hrát hry nebo převádět video do přenosného multimediálního přehrávače. S připravovaným přehrávačem Adobe Flash Player 10.1 bude na tomto počítači brzy možné přehrávat HD videa stejně dobře, jako na špičkovém stolním PC,“ vysvětluje Rene Haas ze společnosti NVIDIA.

Prostorné úložiště pro data
Netbook Eee PC 1201N disponuje úložným prostorem 250 GB na HDD a navíc 500 GB*** prostřednictvím on-line úložiště ASUS WebStorage, takže uživatelé budou mít k dispozici celkem 750 GB pro uchovávání filmů, hudby i fotografií. ASUS WebStorage uživatelům usnadňuje nejen sdílení dat s přáteli nebo rodinou, ale kromě toho jim prostřednictvím jednoduchého rozhraní založeného na principu drag-and-drop nabízí také přístup k tapetám na plochu, hrám a softwaru, které jsou zcela zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).