Hlavní navigace

Multistandardní základnová stanice usnadňuje spuštění 3G/W-CDMA služeb

[Tisková zpráva] Společnost Siemens oznámila, že uvádí na trh svou multistandardní základnovou stanici (MBS), systém, který mobilním operátorům umožní implementovat radiové komponenty pro sítě GSM a 3G/W-CDMA na jedné modulární platformě. Operátoři tak budou moci prostřednictvím jediného systému nabízet služby pro oba mobilní standardy.

Sdílet

Novou multistandardní základnovou stanici lze využít k rozšíření stávajících GSM stanic v mobilních sítích o podporu standardu 3G/W-CDMA s minimálním úsilím a náklady. Řešení je založeno na koncepci Siemens NodeB. Základnové stanice GSM se rozšiřují na W-CDMA přidáním malé zasouvací jednotky Radio Server Unit (RSU) do existujícího racku. RSU jednotku lze jednoduše umístit ve standardní devatenáctipalcové GSM BTS. Jednotka se používá v kombinaci se vzdálenou radiovou stanicí (Remote Radio Head) společnosti Siemens, kterou lze snadno instalovat na střeše nebo vysílací věži.

„Ať již se operátoři chystají spustit služby 3G/W-CDMA nyní nebo v budoucnu, naše řešení multistandardní základnové stanice jim umožní stavět síť maximálně ekonomickým způsobem,“ uvedl Christoph Caselitz, prezident oblasti Mobilních sítí společnosti Siemens.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).