Hlavní navigace

První letošní premiérou Dismanova rozhlasového dětského souboru je muzikál Nezůstávej sám

[Tisková zpráva] Dismanův soubor uvede v úterý 5. února od 18.00 hodin svou první letošní scénickou premiéru - muzikál norského autora Arne Bendiksona „Nezůstávej sám“ v překladu a úpravě Jiřího Joska.

Sdílet

Slavnostní premiéry v pražském divadle MINOR se osobně zúčastní skladatel Arne Bendiksen a paní Běla Gran Jensen, zakladatelka hnutí Na vlastních nohou, které je se vznikem muzikálu úzce spjato. Ústřední melodie muzikálu „Never Be Alone“ se stala hymnou všech stonožkových dětí.

Běla Gran Jensen vycestovala v roce 1969 do Norska. Domů do Čech se vrátila poprvé v roce 1990. Na její popud vzniklo hnutí „Na vlastních nohou“, ke kterému se postupně připojovaly další a další školy v ČR, Slovensku a i v Norsku. Okruh „stonožkové“ pomoci se díky spolupráci s Armádou České republiky rozšířil i do zahraničí – do válkou postižených zemí, kde působí vojáci AČR v zahraničních mírových misích.

Arne Bendiksen se narodil 19.10. 1926 v Bergenu. Po skončení 2. světové války vyhrál hned v první norské soutěži populárních písní a zároveň debutoval jako kytarista. Několikrát se účastnil mezinárodní soutěže Melody Grand Prix. Dodnes patří mezi nejznámější skladatele, textaře, sólisty a dirigenty v oblasti populární hudby, o čemž svědčí i mnoho udělených platinových a zlatých desek. I přes pokročilý věk neustále vystupuje. V roce 1995 začal spolupracovat s hnutím „Na vlastních nohou“ – Stonožka. Složil i minimuzikál, který po velkém úspěchu rozšířil do současné podoby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).