Hlavní navigace

MyNET je v provozu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Praha 8. září 2003 – Telekomunikační síť MyNET provozovaná od června 2003 společností TSGCom (Hema, s.r.o.) poskytuje ve vybraných oblastech České republiky vysoce kvalitní a cenově dostupné bezdrátové připojení k internetu, telefonování a ostatní služby. Síť MyNET pracuje v pásmu 2,4 GHz a využívá mezinárodních standardů IEEE 802.11b a IEEE 802.11g, známých pod zkratkou Wi-Fi (Wireless Fidelity).

Wi-Fi je nejrychleji rostoucím segmentem v internetovém průmyslu a po celém světě jsou miliony lidí, kteří používají počítač nebo PDA podporující připojení k bezdrátovým sítím Wi-Fi. Síť MyNET poskytuje svým uživatelům všechny výhody této technologie a ještě mnohem více. Díky vlastní hardwarové a softwarové platformě, která byla kompletně vyvinuta v České republice nabízí síť MyNET pestřejší porfolio kvalitních a cenově přijatelných služeb než sítě postavené na běžně dostupných zařízeních. Všechny služby jsou navrhnuty pro široké spektrum uživatelů od domácností, veřejného sektoru až po firemní klientelu. Kromě nadstandardních datových služeb jsou uživatelům nabízeny i služby hlasové, které jim umožní levné telefonování po České republice i do zahraničí a v rámci sítě MyNET dokonce zdarma. Co se týče spolehlivosti a správy celého systému, je zařízení společnosti TSGCom na srovnatelné úrovni jako zařízení používaná v GSM sítích. Také kapacitou, až dvěma sty v jednu chvíli aktivně připojenými uživateli k jednomu přístupovému bodu sítě MyNET, vysoce předbíhá svoji konkurenci.

Uživatelé se mohou k síti MyNET připojit pomocí běžně dostupného Wi-Fi adaptéru v podobě PCI, PCMCIA karty či USB zařízení v cenách od 1,000 Kč. Wi-Fi adaptér lze zakoupit v MyNET balíčku, v němž zákazník získá také aktivační kód pro přístup na internet po dobu jednoho měsíce zdarma. Všichni uživatelé se jednoduše registrují a aktivují si vybrané služby prostřednictvím internetového přihlašovacího portálu sítě MyNET, který je jim zpřístupněn po připojení do sítě. Nedílnou součástí přihlašovacího portálu je i informační zóna, která je provozována společně s internetovým serverem Centrum.cz a dalšími lokálními poskytovateli informací. Tento portál slouží též jako kanál pro šíření geograficky cílené reklamy a jako nástroj pro průzkum trhu.

Primárním cílem společnosti TSGCom je zpřístupnit nejenom internet, ale i ostatní služby sítě MyNET všude tam kde je vysoká koncentrace potencionálních uživatelů, konkrétně v rezidenčních čtvrtích, na veřejných místech, v obchodních centrech a cestovních uzlech po celé České republice. Dalším kritériem pro výběr vhodné lokality je nedostupnost jiného typu širokopásmového připojení, například přes ADSL či kabelovou televizi, nebo pokud jsou tyto konkurenční typy připojení cenově nedostupné běžným uživatelům.

Již od spuštění sítě MyNET je nabízen rozsáhlý partnerský a dealerský program, který je určen jak společnostem chystajícím se vstoupit do telekomunikačního průmyslu a hledajícím cenově přijatelné a technologicky nadstandardní řešení, tak i zaběhlým firmám podnikajícím v daném oboru, které chtějí či potřebují něco víc než je běžně dostupné. Díky bohatým zkušenostem mateřské společnosti TSG (www.tsg.com) je těmto společnostem nabízen vedle hardwarového a softwarového řešení kompletní balíček služeb zajišťující akvizici lokalit, výstavbu přístupových bodů, instalaci zařízení a následnou správu a údržbu celé sítě.

Začátkem září 2003 přišla společnost TSGCom jako první v České republice na trh s originálním řešením zvaným MyNET iBOX. Tento produkt umožní opravdu komukoliv jednoduše zprovoznit svůj vlastní komerční přístupový bod ve své lokalitě a začít nabízet služby sítě MyNET. Provozovatel iBOXu si tímto zajistí nejenom pokrytí nákladů na internetovou konektivitu, ale především dosažení zajímavých výdělků. Antény, propojovací kabely a další příslušenství přístupového bodu jsou též dodávány společností TSGCom a jsou navrhnuty podle umístění a požadovaného pokrytí každého přístupového bodu.

MyNET iBOX je dodáván v nastavení pro jeden ze tří nabízených programů, které jsou navrhnuty tak, aby si každý vybral na základě svých požadavků a možností umístění přístupového bodu. První program zvaný „Obytná zóna“ je určen především pro lokality kde budou služby sítě MyNET nabízeny stálým zákazníkům, kteří v lokalitě bydlí nebo mají svoji kancelář a využívají především paušálních tarifů. „Veřejné místo“, což je druhý program, speciálně navrhnutý pro pokrytí veřejných míst, jako jsou obchodní a zábavní centra, veřejná prostranství, nemocnice, benzínové stanice a další. Pro tento program je navržen obchodní model, který počítá především s krátkodobým využíváním služeb tarifovaných na základě objemu přenesených dat či doby připojení. Poslední program zvaný „Kavárna“ je určen především pro provozovatele kaváren, barů či restaurací. Zákazníci mají možnost zakoupit si společně s vybraným gastronomickým produktem časově omezené připojení na internet.

Detailní informace o hardwarové a softwarové platformě sítě MyNet, jejích přístupových bodech a nabízených produktech a službách naleznete na internetových stránkách http://www.my­net.cz a http://www.tsgcom­.net.

Kontaktní informace:
TSGCom (Hema, s.r.o.)
Dušan Zábrodský, jednatel
Tel.: 251 681 540
Fax: 251 682 499
E-mail: dusan.zabrodsky@tsgcom­.net

Text této zprávy v elektronické podobě je umístěn na adrese:
http://www.my­net.cz/index.php?ar­ticle=381

Grafické podklady naleznete na adrese:
http://www.my­net.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).