Hlavní navigace

„Mysli a vyhraj“ tříměsíční stáž v americké pobočce AVG!

[Tisková zpráva] BRNO, 16. března 2009 – Společnost AVG Technologies CZ dnes vyhlásila soutěž pro studenty vysokých a vyšších odborných škol v České a Slovenské republice o nejlepší zpracování libovolného tématu z oblasti bezpečnosti IT. Účastníci denního pomaturitního studia ve věku 18 až 30 let mohou přihlásit nejen své seminární či diplomové práce, ale i jakýkoli jiný původní materiál. Řešení mohou být softwarová, hardwarová i jejich kombinace. První cenou bude tříměsíční pracovní stáž v kalifornské pobočce AVG Technologies v Silicon Valley v roce 2010.

Sdílet

„Myslíme si, že je nutno posilovat spolupráci mezi vědou a výzkumem na straně jedné a komerční sférou na straně druhé. Stejně tak chceme nabídnout studentům projekty, které mají význam, a seznámit je s reálnými potřebami průmyslu,“ řekl technický ředitel AVG Technologies Karel Obluk. „Naší snahou je vyhledat mezi studenty ty nejlepší a nabídnout jim možnost uplatnění i praktické zkušenosti, které by jinak získávali daleko obtížněji. Těm, kteří jsou zajímaví, hodně toho umějí a mají touhu něco dokázat, můžeme navíc později nabídnout práci přímo u nás.“

AVG Technologies CZ se rozhodla neomezovat soutěž pouze na oblast antivirové problematiky. Práce tedy mohou být zaměřeny nejen tímto směrem, ale také například na internetovou bezpečnost, bezpečnost a integritu dat, bezpečnost operačních systémů, síťovou bezpečnost, aplikační bezpečnost, biometrii, ochranu duševního vlastnictví, kryptologii, embedded systémy a mnoho dalšího. Fantazii se meze nekladou a předmětem zasílaných návrhů může být jakékoli nové inovativní či neobvyklé řešení z oblasti IT Security.

Výzkumné a vývojové centrum společnosti AVG Technologies CZ bude přijímat přihlášky do soutěže od 16. 3. 2009 do 30. 6. 2009 na e-mailové adrese scholarship@avg.com nebo písemně doporučeným dopisem na adresu společnosti s heslem „Scholarship“. Součástí přihlášky musí být abstrakt práce – dokument o rozsahu cca jedné strany A4, ve kterém uchazeč stručně popíše své řešení, jeho přínos a nezbytné kroky k jeho praktické realizaci.

O výsledcích prvního kola soutěže budou studenti informováni do jednoho měsíce od přihlášení svého tématu. Vybrané abstrakty pak postoupí do druhého kola. V jeho průběhu musí studenti odevzdat teoretickou práci v rozsahu 40–60 stran. Její nezbytnou součástí bude i popis kroků vedoucích k realizaci navrženého řešení. Výzkumné a vývojové centrum společnosti AVG Technologies CZ poskytne u vybraných projektů zázemí pro jejich realizaci.

Jména tří výherců budou zveřejněna 1. 3. 2010 na webové stránce http://www.av­g.cz/scholarship a výherci budou o výhře informováni doporučeným dopisem. Hlavní cenou je tedy čtyřměsíční pobyt ve Spojených státech. Pobyt v souladu s podmínkami programu „Work&Travel“ poskytovaného společností Student Agency představuje tříměsíční stáž v americké pobočce společnosti AVG v kalifornském Silicon Valley a 30 dní určených k cestování po Spojených státech. AVG Technologies CZ uhradí veškeré náklady spojené s vyřízením víz, pojištěním, letenkou a mzdou. Druhou cenou je notebook Apple (model roku 2010) a třetí výherce obdrží přístroj Blackberry (taktéž model roku 2010).

O společnosti AVG Technologies:
AVG Technologies je přední mezinárodní poskytovatel bezpečnostních řešení. Produkty se značkou AVG chrání před stále rostoucím objemem různých typů škodlivého kódu 80 milionů počítačů v domácnostech i firmách, celkem ve 167 zemích světa. Společnost se sídlem v nizozemském Amsterdamu má téměř dvě desetiletí zkušeností s bojem proti kybernetickému zločinu a také jednu z nejmodernějších laboratoří pro detekci internetových hrozeb. AVG Technologies nabízí i volně dostupnou verzi, kterou lze bezplatně stáhnout z internetu, a dovoluje tak začínajícím uživatelům získat základní antivirovou ochranu. Zvýšit úroveň bezpečnosti ve verzi pro jednoho či více uživatelů lze pak snadno a bez velkých nákladů. Společnost disponuje celosvětovou sítí téměř 6000 prodejců, partnerů a distribučních týmů včetně Amazon.net, CNET, Cisto, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart a Yahoo!. Další informace naleznete na stránkách společnosti www.avg.cz.