Hlavní navigace

Mysteriózní seriál Hranice nemožného se vrací na Novu Cinemu s premiérou druhé řady

[Tisková zpráva] Mystická brána se opět otevírá. Po uvedení kultovního seriálu Hranice nemožného (Fringe) letos na jaře přichází nyní televize Nova Cinema s premiérou jeho 2. řady. První dva díly uvidí diváci v pátek 10. prosince od 20 hodin, další pak každý v pátek ve stejnou dobu vždy po dvou dílech za sebou. Jeden díl bude uveden i na Štědrý den, výjimkou ale bude Silvestr, kdy tento seriál nahradí film.

Sdílet

Praha 7. prosince 2010 – V Hranici nemožného II se na scénu opět vrací známý a na první pohled nesourodý vyšetřovací tým, který zkoumal tzv. „Vzorec“ – zdánlivě nemožné a nevysvětlitelné zločiny a události, v kterých hrají roli záležitosti jako teleportace, genetická mutace, umělá inteligence, předvídání budoucnosti a další fantastické jevy, jež by se měly pohybovat jen v rovině teorie.

Tým vede charismatický agent Phillip Broyles (Lance Reddick). Nejvýraznější členkou týmu je zvláštní agentka Olivia Dunham (Anna Torv), která do vyšetřování podivuhodných událostí zapojila podivínského profesora Waltera Bishopa (John Nobble) a jeho syna Petera (Joshua Jackson).

První řada seriálu skončila objevením paralelního světa a schopností se do něj přenášet. Tento paralelní svět má svá vlastní tajemství a svou vlastní historii, což se jasně ukázalo například ve chvíli, kdy Walter mohl navštívit a vidět náhrobní kámen svého syna.

Druhou řadu zahájí podivná autonehoda. Jeden z řidičů uteče a o několik domů dál přepadne obyvatele domu, který se mu snaží pomoci ošetřit zranění. Muže zabije a pomocí podivného přístroje vezme na sebe jeho podobu. Mezitím policisté podle stop zjistí, že druhým účastníkem autonehody měla být agentka Olivia Dunham, ač ji nikdo na místě neviděl a její tělo se nenašlo. Proto je přivolán její tým včetně geniálního profesora Bishopa a jeho syna. Spouští se koloběh zvláštních událostí a je jasné, že Olivia se ocitá ve velkém nebezpečí…

Seriál Hranice nemožného je už čtvrtým společným projektem J. J. Abramse (Ztraceni, Alias) a producenta a scénaristy Alexa Kurtzmana (Alias, Mission Impossible III, Star Trek), na němž se podíleli i další proslulí tvůrci, např. scenáristé filmu Transformers.

Premiéra druhé řady se v USA odehrála na podzim roku 2009. Navázala na úspěch řady první, a tak v současné době mohou američtí diváci sledovat již třetí sérii.

Hranice nemožného II (Fringe II) na Nova Cinema od 10. prosince každý pátek ve 20.00

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).