Hlavní navigace

MYUBO – nový portál pro sdílení videí prostřednictvím internetu a mobilních telefonů

[Tisková zpráva] Česko-Slovenská společnost Tom Horn Enterprise spustila nový portál MYUBO pro sdílení videí a klipů prostřednictvím internetu a mobilních telefonů. Na rozdíl od jiných podobných projektů MYUBO portál jako první umožňuje vkládání a sledování videa i na mobilních telefonech.

Sdílet

MYUBO je k dispozici ve slovenské, české a anglické jazykové verzi. Portál je tedy určený zejména slovenským a českým uživatelům, kteří nechtějí, aby se jejich výtvor nebo dílo ztratilo ve spleti videí na YouTube. Tvůrci projektu MYUBO věří ve vytvoření silné komunity fanoušků, kteří budou sdílet své vlastní videoklipy a později i zvukové nahrávky v internetovém a mobilním prostoru.

Filozofií MYUBO je, aby si autor mohl své portfolio vlastních videí nosit vždy s sebou, kdykoliv dostupné na svém mobilním telefonu. Svá videa tak bude moci ukázat kamarádům kdykoliv, nejen v internetové kavárně anebo doma. Anebo naopak, své video bude moci vložit na internet skrze svůj mobilní telefon, bez nutnosti sedět za monitorem počítače připojeného na internet.

V úvodní testovací fázi nabízí MYUBO především sdílení a vkládání videí na MYUBO portál a jejich prohlížení na webu a mobilním telefonu. Kromě obsahu vytvořeného uživateli nabízí MYUBO i živé vysílání několika volně dostupných internetových televizí prostřednictvím služeb web TV a mobilní TV. V dalším kroku portál nabídne nové vybrané služby jako online půjčovna filmů a hudby, virtuální videohernu a interaktivní TV. Zároveň probíhají jednání s dalšími mediálními partnery, kteří budou mít zájem oslovit novou cílovou skupinu dynamických a kreativních mladých lidí, kteří pro svou prezentaci využívají nové technologie a nová média.

Na internetu je služba dostupná na adrese http://www.my­ubo.com. Na mobilním telefonu může službu MYUBO, která je dostupná na mobilní adrese http://myubo.mobi, využívat každý, kdo má aktivované datové služby u svého mobilního operátora, a to nejen přes 3G/UMTS sítě, ale i přes EDGE a GPRS. Podmínkou je, aby měl uživatel aktivované datové služby a telefon podporující 3GP streaming, což se v dnešní době týká v podstatě většiny nových verzí mobilních telefonů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).