Hlavní navigace

N-JOY.CZ nabízí externí video přehrávač pro české uživatele Internetu

[Tisková zpráva] Šikovný a jednoduchý video přehrávač umožňuje uživatelům zobrazit vlastní nebo jiná videa uložená na portálu N-JOY.CZ přímo na svých webových stránkách. Zábavná nová funkce pro osobní blogy a firemní www stránky.

Sdílet

Praha, 26. června 2007 – Český internetový portál pro sdílení videí N-JOY.CZ (www.n-joy.cz) nyní nabízí internetovým uživatelům uživatelsky příjemný externí video přehrávač, který jim umožní zobrazit videa uložená na portálu N-JOY.CZ přímo na jejich www stránkách.

N-JOY.CZ očekává, že se externí video přehrávač stane jednou z nejpoužívanějších novinek na tisících již existujících www stránkách a blozích. „S naším přehrávačem si nyní může přidat na své stránky video obsah úplně každý“, řekl David Hác, výkonný ředitel N-JOY.CZ. „Lidé ho mohou použít pro zobrazení vlastních nebo převzatých videí na svých osobních stránkách nebo blozích. Firemní sféra může využít externí video přehrávač pro zobrazení svých reklamních spotů, propagačních a instruktážních videoklipů a dalšího video materiálu na svých externích i interních firemních webových stránkách.“

Podle Háce je použití externího video přehrávače – vyvinutého speciálně pro N-JOY.CZ – velmi jednoduché. Pro zobrazení videa na svých stránkách uživatel pouze zkopíruje kód přehrávače zvoleného videa na N-JOY.Cz a poté ho vloží na své webové stránky tam, kam potřebuje. Externí video přehrávač se pak zobrazí návštěvníkům jeho www stránek. „Vytvořili jsme externí video přehrávač, který je na českém trhu unikátní svou jednoduchostí a uživatelskou přívětivostí. Tento skvělý nástroj byl úspěšně testován na nejvýznamnějších blogovacích a komunitních serverech v české republice, jako je Seznam (www.sblog.cz), Libimseti.cz a Bloguje.cz.“

Externí video přehrávač má stejnou velikost (364×295 pixelů), stejně vysokou kvalitu a funkčnost (přehrávání, pausa, posun vpřed a vzad, ovládání hlasitosti) jako přehrávač na portálu N-JOY.CZ. Návštěvníci stránek využívajících externí video přehrávač mohou shlédnout video buď kliknutím na tlačítko přehrávání, nebo jednoduše po kliknutí na „obrazovku“ přehrávače. Když video dohraje, zobrazí se menu, které uživateli umožní přehrát si video znovu, poslat odkaz na video někomu dalšímu, shlédnout další video s příbuzným obsahem nebo získat kód pro použití videa v rámci jiné webové stránky.

Pro uživatele, kteří se nespokojí pouze s externím video přehrávačem N-JOY.CZ nabízí i „Odkaz s obrázkem“. Tato volba umožňuje uživatelům zobrazit na jejich stránkách či blozích náhled videa ve formě obrázku. Jako u běžných odkazů odkazuje obrázek na vybrané video umístěné na portálu N-JOY.CZ. Náhled videa je menší (92×69 pixelů) než externí video přehrávač a umožňuje uživatelům zobrazit na svých stránkách více videí v daleko kompaktnější formě. Na serveru N-JOY.CZ nejsou žádná omezení v počtu externích video přehrávačů či počtu odkazů s obrázkem, které si smí uživatel umístit najednou na své stránky.

Další výhodou pro uživatele externího video přehrávače a Odkazu s obrázkem ze serveru N-JOY.CZ je fakt, že videa jsou uložena na serveru N-JOY.CZ a nevzniká tak žádný nárok na diskovou kapacitu serveru uživatele. Pokud se uživatel rozhodne zobrazit své video prostřednictvím externího video přehrávače, jednoduše ho nahraje na server N-JOY.CZ a získá kód pro externí video přehrávač či odkaz s obrázkem.

„N-JOY.CZ si udržuje reputaci českého YouTube™“, řekl Hác. „Více než na kterémkoliv jiném českém serveru se soustřeďujeme na koncept sdílení videí. Pro nás to znamená udělat vše pro rozšíření povědomí o sdílení a přístupu k video obsahu tak, jak je to prostřednictvím internetu možné. Náš nový šikovný a jednoduchý externí video přehrávač je jen dalším z kroků na této cestě.“