Hlavní navigace

Na aukro.cz budou moci legálně obchodovat také nezletilí uživatelé

[Tisková zpráva] Nákupní galerie Aukro.cz umožňuje od 9.11.2010 obchodovat nezletilým uživatelům starším 15 let. Největší zájem o nákup se očekává v kategoriích oblečení a technických novinek. Podle mezinárodních zkušeností dosáhne podíl juniorských účtů mezi nově otevřenými účty až 15 % a jejich počet se meziročně až ztrojnásobí.

Sdílet

„V rámci skupiny Allegro je možnost obchodovat před dosažením plnoletosti zavedena více než rok v Polsku a dosavadní zkušenosti ukazují, že mladiství jsou aktivní a zodpovědní nakupující. Jen v říjnu 2010 utratili nezletilí uživatelé přes 4 miliony PLN, tedy více než 25 milionů českých korun, celkově nakoupili více než 110 000 položek“ říká Lenka Hanušová, tisková mluvčí Aukro.cz. Počet registrací juniorských účtů na polském Allegru vzrostl za rok od spuštění trojnásobně.  

Minimální věk pro založení  juniorského účtu je 15 let, kdy už jsou uživatelé trestně odpovědní. Vzhledem k tomu, že se jedná o nezletilé uživatele, má juniorský účet určitá bezpečnostní opatření. Mezi ně patří například to, že konkrétní nákup bude limitován maximální částkou 3 000 Kč, jež však může být po domluvě kupujícího s prodejcem navýšena. „Další omezení se týká obchodování v některých kategoriích jako jsou nemovitosti, erotika, automobily, zbraně, víno či dýmky a doutníky,“ dodává Lenka Hanušová. Juniorský účet bude označený speciální ikonkou a po dosažení plnoletosti uživatele bude automaticky převeden na běžný účet.

„Na základě mezinárodních zkušeností předpokládáme, že mezi mladými bude největší zájem o nákup v kategoriích oblečení, obuv a doplňky, dále o zboží v kategoriích mobilní telefony, hry a sport,“ dodává Lenka Hanušová.