Hlavní navigace

Na AUKRO.CZ se prodala knížka za téměř 200 000 Kč.

[Tisková zpráva] V minulých dnech byla na největším českém aukčním serveru Aukro.cz vydražena knížka Karavana otroků od Karla Maye s ilustracemi Zdeňka Buriana z roku 1934 za 190 000 Kč.

Sdílet

Takto vysokou hodnotu knížky určuje především stav knížky, který prodejce označil jako „nevídaný" a knížku jako pravděpodobně nikdy nečtenou. Aukce začínala na 160 000 Kč, vydražena nakonec byla za 190 000 Kč.

V únoru letošního roku se na Aukro.cz objevila také velmi zajímavá aukce „staré nové“ knížky. Jednalo se o Verneovku s titulem Země šelem, která vyšla v roce 1895. To, co odlišovalo tuto aukci od jiných, byla skutečnost, že knížka byla ještě nečtená, pečlivě zabalena do starých novin, s ochranným obalem, takže ještě po 114 letech voněla novotou. Jak se to mohlo stát? Podle prodávající si pravděpodobně knížku objednal její pradědeček z nakladatelství a nikdy ji nerozbalil. Vyvolávací cena byla 100,– Kč, vydražena byla za více než 150 000,– Kč.

Jedna z nejdražších položek, která se kdy na Aukro.cz prodala, byl pronájem VIP skyboxu za 800 tis. Kč v Sazka aréně v Praze na koncert Madonny v roce 2006. V současnosti je na Aukro.cz vystaveno téměř 2,5 milionu předmětů v 680.000 aktivních aukcích.

Sběratelské kuriozity jsou s elektronikou a oblečením nejčastějšími předměty, které se na Aukro.cz prodávají.

O společnosti Aukro
Společnost Aukro provozuje největší internetový aukční portál v České republice, který se od svého zahájení v roce 2003 orientuje jak nejširší veřejnost, tak i na firmy. Aukro se velmi rychle rozvíjí, komunitu Aukro.cz tvoří bezmála 1,5 milionu registrovaných uživatelů. Pro společnost Aukro pracuje více než 70 zaměstnanců. Hodnota obchodovaných transakcí v loňském roce překročila 2,5 miliardy korun. K prioritám vývoje služeb portálu Aukro.cz patří bezpečnost, rychlost a jednoduchost obchodování. O úspěchu v oblasti e-commerce svědčí spuštění a provoz sesterských aukčních servisů v 9 zemích střední a Východní Evropy (Polsku, Bulharsku, Maďarsku, Rusku, Rumunsku, Slovensku, Bělorusku, Kazachstánu a na Ukrajině). Více informací na www.aukro.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).