Hlavní navigace

Na Aukru se podvodníků bát nemusíte

[Tisková zpráva] Obchodování na největší české on-line aukční síni Aukro.cz je nyní ještě bezpečnější. Od 15. ledna totiž server spustil Program ochrany kupujících, díky němuž může uživatel získat finanční náhradu v případě, že mu prodejce zaplacené zboží nepošle. Aukro je tak první a zatím jedinou internetovou aukční síní u nás, která takovou službu nabízí.

Sdílet

„Věříme, že nově zavedený program přesvědčí o výhodách a spolehlivosti nákupu na internetových aukcích i konzervativnější uživatele. Naším cílem je vytvořit na Aukru bezpečné místo k obchodování, kde zákazník nemusí mít strach, že přijde o své peníze,“ sdělil marketingový specialista Oto Obdržálek ze společnosti Aukro.cz.

Nová služba se bude vztahovat na všechny transakce, jejichž prodejní cena překročila tři sta korun. „Maximální hranice pro poskytnutí finanční kompenzace byla stanovena na tři tisíce korun. Každý uživatel má šanci čerpat náhradu dvakrát za rok,“ upřesnil marketingový specialista. Program ochrany kupujících se bude vztahovat také na případy, kdy prodejce pošle zboží, které se bude výrazně lišit od inzerovaného popisu.

Pokud bude chtít poškozený uživatel čerpat finanční náhradu za zaplacené nedodané zboží, bude se muset nejdříve obrátit na policii a tuto událost nahlásit. Šance získat peněžní náhradu možná změní přístup kupujících k řešení transakcí, při nichž přišli o částku v řádu stovek korun. „Jsme přesvědčeni, že pokud naši uživatelé zaujmou při řešení podvodu aktivní přístup, bude mít Aukro přehled o nečestných prodejcích a znemožní jim další obchodování,“ myslí si Oto Obdržálek.