Hlavní navigace

Na blade serverech HP vzniká nová generace filmů

[Tisková zpráva] Praha, 12. února 2009 – Společnost HP oznámila, že dvě přední studia, zabývající se vizuálními efekty, vybrala blade servery HP ke zvýšení své kapacity na výrobu počítačově generovaného obrazu (CGI) a k úspoře nákladů na datová centra.

Sdílet

Počítačově generovaný obraz se uplatňuje formou vizuálních efektů ve filmech, televizních programech a videohrách. Vývoj obvyklého 90minutového filmu, ve kterém se používá CGI, často vyžaduje výrobu a uložení více než dvou milionů hodin digitálně vytvořeného obsahu.

Tyto extrémní nároky na výkon a úložnou kapacitu spolu s rostoucí poptávkou po vizuálních efektech tlačí studia ke zvyšování výkonu. Zároveň však potřebují snižovat provozní náklady. S vysoce výkonnými blade počítači HP dokážou nyní CGI studia vyrábět větší množství digitálního obsahu daleko rychleji a ekonomičtěji.

Vysoce výkonná počítačová řešení šetří zákazníkům peníze a prostor
Australská společnost Animal Logic vytvářela vizuální efekty pro filmy Happy Feet, 300 a Austrálie. Jakmile ve svém datovém centru dosáhla maximální kapacity, obrátila se na HP s poptávkou po serverech, které by byly energeticky a prostorově úspornější, aniž by to bylo jakkoli na úkor výkonu.

Připravovaný animovaný film Guardians of Ga’Hoole studia Animal Logic bude vytvořen pomocí 1 000 blade serverů HP ProLiant BL2×220c zabudovaných ve skříních HP BladeSystem c7000. Film by měl být uveden do kin v létě 2010.

„Pro výrobu úspěšných digitálních animací potřebujete neskutečně výkonnou a efektivní počítačovou technologii,“ řekl Alex Timbs, šéf informačních technologií ve studiu Animal Logic. „HP BL2×220c poskytuje stejný výkon ve špičce jako náš předchozí systém, avšak stačí mu k tomu jen zlomek energie a místa. Blade typu 2 v 1 nabízí ve stejném prostoru dvojnásobný výpočetní výkon, což nám umožňuje držet krok s nároky našeho byznysu, aniž bychom museli fyzicky rozšiřovat datové centrum. Přechodem na blade servery HP jsme dosáhli významných výhod z hlediska kapitálových i provozních nákladů.“

Paprikaas je součást globálního podniku Technicolor a strategický partner společnosti DreamWorks Animation. Když jejímu datovému centru v indickém Bangalore došla dostupná energie a místo, společnost se obrátila na HP s požadavkem na energeticky úsporné serverové technologie.

Paprikaas zvolila servery HP ProLiant BL460c G5 ke zvýšení výkonu a nastavení standardu energetické efektivity ve svém datovém centru. Se svým nízkoenergetickým modulem a nejnovějším nízkoodběrovým čtyřjádrovým procesorem Intel je HP ProLiant BL460c optimalizován pro prostředí s omezenými dodávkami elektřiny.

„Produkční nároky našeho podnikání se dostaly na energetickou a prostorovou hranici našeho současného datového centra, takže jsme stáli před zásadní otázkou – buď postavit další datové centrum, nebo najít energeticky efektivnější servery,“ řekl Nandish Domlur, generální ředitel společnosti Paprikaas. „Se servery HP Proliant BL460c se nám podařilo podstatně zvýšit dostupnou výpočetní kapacitu, aniž bychom museli zvýšit celkový odběr energie o jediný watt, takže už máme výpočetní výkon pro výrobu dalšího animovaného trháku.“

Produkční systém studia Paprikaas, složený z 240 serverů ProLiant BL460c, se umístil v nedávném vydání žebříčku nejrychlejších superpočítačů světa TOP500 List. Dosahuje výkonu 23 teraflops(1), což umožnilo studiu podstatně zrychlit výrobu počítačových animací a získat konkurenční výhodu. Blade servery HP nabízejí tvůrcům vizuálních efektů způsob, jak do menšího prostoru dostat větší výpočetní výkon a kapacitu pro výrobu digitálního obrazu ve vysokém rozlišení. Energeticky úsporné funkce serverů HP BladeSystem a HP ProLiant navíc přinášejí firmám hmatatelnou finanční úsporu. Díky tomu mohou zákazníci zvýšit výrobu a získat konkurenční výhodu na svých trzích, aniž by jim došlo místo v datovém centru, nebo museli navyšovat provozní rozpočty.

O společnosti HP
HP, největší technologická společnost světa, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Poznámka pro redaktory: Další zprávy společnosti HP včetně odkazů na informační kanály RSS najdete na adrese www.hp.com/hpin­fo/newsroom/.