Hlavní navigace

Na české hory s Václavem Žmolíkem v pořadu Po Česku

[Tisková zpráva] Patnáctidílný seriál o českých zimních lyžařských střediscích odvysílá Radiožurnál. Zimní speciál poběží vždy ve 13.10 v rámci víkendového cyklu Po Česku od 12. prosince 2009 až do 21. března 2010, připravovat jej bude moderátor pořadu Václav Žmolík.

Sdílet

Kde je nejlepší lyžování? Jakým dalším sportům se v daném místě můžete věnovat a co zajímavého tam můžete vidět a poznat? O tom bude pořadu Po Česku (so-ne 13.10 hod.) až do jara 2010. „Každé pokračování speciálu bude obsahovat informace o turistických zajímavostech místa a jeho okolí, a to jak z historie, tak ze současnosti, třeba o zbrusu nové výstavbě v Lipně,“ říká moderátor Václav Žmolík a dodává: „Začneme v Jilemnici, kde se nachází muzeum s expozicí o počátcích lyžování u nás a týden nato se přesuneme na Praděd, Ovčárnu, do Karlovy Studánky a Dlouhé Stráně.“

Kromě turistických zajímavostí se posluchači dozví o dalších možnostech vyžití v oblasti zimních sportů (sjezdové a běžecké lyžování, snowboarding, bruslení, bobové dráhy atd.) a uslyší rady a doporučení členů horské služby, kronikářů, historiků a dalších. Tradiční součástí pořadu je i soutěž o zajímavé ceny.

Příspěvky si v rámci Víkendového Poledního Radiožurnálu budete moci znovu poslechnout v Rádiu na přání – více naleznete na www.radiozurnal.cz.