Hlavní navigace

Na ČT1 v pořadu Smím prosit? naučí Zdeněk Chlopčík tančit každého

[Tisková zpráva] „Kdo umí chodit, naučí se i tančit,“ říká Zdeněk Chlopčík, stálice poroty dlouhodobě úspěšné taneční show ČT StarDance. Odvážně se chopil moderování a jako průvodce i odborný poradce vyučuje tanec v novém zábavném pořadu České televize Smím prosit? Od 5. září každou neděli na ČT1 v 16:25 hod.

Sdílet

V zábavně vzdělávací rovině nabízí Smím prosit? výuku tance ve všech aspektech, které tento fenomén představuje. V každém z osmi dílů je zaznamenáno, jak se náhodně na ulici oslovený pár věnuje měsíční výuce jednoho vybraného tance. Všichni účastníci byli před začátkem tréninků tanečními amatéry a nikdy v minulosti se tančit neučili. Páry jsou sestaveny nahodile z lidí různého věku (v rozmezí 24 až 65 let), profesí, s odlišnými dispozicemi k tanci. Diváci budou sledovat taneční zkoušky studentky, kameníka, realitní makléřky nebo generálního ředitele velké firmy… Během velmi tvrdého tréninku Zdeněk Chlopčík svým tanečníkům nic neodpouští. Záleží na všem – na správném tanečním držení, základním postoji i na krokových variacích. Výkony a taneční vývoj každého páru bude v obraze srovnáván s výkonem profesionálů.

Každý pár podpoří patronka nebo patron, úzce spojený s tancem: Petr Čadek, Jan Halíř, Simona Švrčková, Martin Dejdar, Dan Nekonečný, Qaša, Mahulena Bočanová a Roman Vojtek. Ve finále všech dílů podstoupí „učedníci“ tance proměnu celkové image. Provede ji tým profesionálů, složený ze stylistů, vizážistů a kadeřníků, vedený pětinásobnou mistryní republiky v účesové tvorbě Blankou Haškovou a kadeřnickým virtuosem Janem Těšíkem. Nezměrné úsilí dvojic zvládnout celou taneční sestavu sledoval malý televizní štáb. Jejich výpovědi a upřímné reakce dokazují, že tanci může propadnout skutečně každý. Výsledek tvrdé měsíční dřiny i vizuální proměny předvedou tanečníci na slavnostním vystoupení před publikem. Latinskoamerické tance v latino baru a standardní tance v noblesním prostředí typickém pro plesy. Jejich proměna po stránce pohybu, tanečních zkušeností a image slibuje velké překvapení.

Zdeněk Chlopčík se narodil v roce 1957, vystudoval Strojní fakultu na Vysoké škole báňské. V roce 1990 založil v rodné Ostravě soukromou taneční školu Elán. Dvakrát se stal mistrem republiky v latinskoame­rických tancích a deseti tancích. Během dvaatřiceti let závodního tancování vystřídal osm tanečních partnerek, s aktivním tancem skončil v roce 1996. Celkem třikrát zasedl v porotě oblíbené taneční show ČT StarDance. Motto, kterým se řídí, zní: „Nenervuj se kvůli hloupostem a prožij si naplno každý den.“ Má dvě dcery a syna a za svůj největší úspěch považuje spokojenou rodinu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).