Hlavní navigace

V neděli 27. 9. od 16:35 hodin na ČT1 Žijeme digitalizací

[Tisková zpráva] Vše důležité a aktuální o přechodu České televize od analogového k digitálnímu vysílání sledujte v neděli 27. září 2009 od 16:35 hodin na ČT1 v dalším vydání pořadu Žijeme digitalizací.

Sdílet

Česká televize připravila další vydání speciálního pořadu Žijeme digitalizací. Uvede jej tři dny před vypnutím všech analogových televizních vysílačů velkého výkonu v územní oblasti Plzeň, tedy v neděli 27. září 2009 – premiéru od 16:35 hodin na ČT1, reprízu pak od 02:05 hodin na ČT2. Diváci se během pětatřiceti minut dozvědí vše důležité a aktuální o přechodu ČT od analogového k digitálnímu vysílání.

Ředitel techniky ČT Rudolf Pop a vedoucí projektu Digitalizace ČT Pavel Hanuš přinesou informace o pokrytí jednotlivých oblastí digitálním zemským vysíláním České televize, kvalitě signálu a výstavbě dalších vysílačů.

Vedoucí útvaru hlavního inženýra ČT Ivo Procházka a systémový inženýr Karel Moulík věnují pozornost možným potížím při příjmu digitálního zemského vysílání, vysvětlí podstatu vertikální polarizace, poradí s užitím zesilovačů a objasní příčiny často diskutovaného „kostičkování“ obrazu.

Národní koordinátor pro digitální vysílání v ČR Zdeněk Duspiva seznámí diváky s dosavadním průběhem a výsledky informační kampaně k digitalizaci i s jejími dalšími kroky. Ozřejmí rovněž státní pomoc a podporu handicapovaným jednotlivcům i zdravotnickým a sociálním zařízením, jako jsou domovy pro seniory a podobně.

Ředitel techniky ČT Rudolf Pop závěrem představí ČT HD, satelitní digitální vysílání České televize ve vysokém rozlišení. Odpoví též na otázky, co vše je potřeba pro jeho příjem a zda-li bude dostupné i v zemském digitálním vysílání.

Žijeme digitalizací mohou diváci sledovat nejen v běžném, ale i v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz – živě i kdykoliv později ze záznamu. Záznam bude k dispozici také ve webovém speciálu ČT k digitalizaci www.digict.cz v rubrice Videoarchiv, kde lze zhlédnout i předchozí vydání pořadu a řadu spotů a názorných animací.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).