Hlavní navigace

Na FF UK se o víkendu věnovali tématu masové spolupráce

[Tisková zpráva] V Praze se uskutečnila druhá českáWikikonference o možnostech spolupráce podle zásad wikinomie.

Sdílet

„Zapojte do přípravy svého produktu uživatele nebo zákazníky, pro které je produkt určený.“ Svět rychlezjišťuje, že tato rada vede k úspěchu. Naposledy se o zkušenosti s tímto typem spolupráce poděliliúčastníci druhé české Wikikonference, která proběhla v sobotu 4. prosince na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.Součástí Wikikonference bylo jak Wikinomics Forum 2010, věnující se obecně i v konkrétníchpří­kladech wikinomii, tak konferenceWikimedia aWikiSkript, představující úspěšné projekty na báziwiki ze světa Internetu.

Tři přednáškové sály se plnily návštěvníky od rána do večera, celkem sipřednášky podle svého zájmu vybralo z bohatého programu více než 250 registrovaných účastníků.Hned dva sály patřily konferenci Wikinomics Forum. Zásady wikinomie, založené na spolupráci,sdílení a otevřenosti se šíří i do všech koutů české společnosti, jak ukázala vystoupení představitelůsvěta byznysu, školství i veřejné správy.

Přitom teprve nedávno se dostala na náš trh knihaWikinomi­e,kterou do češtiny přeložil jeden ze spolupořadatelů konference Dan Franc.V bloku, který byl věnovaný projektům Wikimedia, dostala největší prostor Wikipedie. I v tomtopřípadě se příspěvky zaměřily hlavně na podobu její komunity a na to, jak funguje. Slavností součástíprogramu bylo předání Cen za rozvoj české Wikipedie. Připojila se i WikiSkripta, internetovýprojekt 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, na kterém pedagogové společně se studenty připravují výukové materiály z medicinských o­borů